Srbija kao razbijena vojska

Srbija - Bjelorusija

14. Evropsko prvenstvo Orlovi su otvorili porazom od Belorusije, posle loše igre u drugom poluvremenu - 30:35. Tada odbrana kao da nije postojala, pa ni golmani.

Početnih desetak minuta padali su golovi brzopotezno na obe strane (6:6), Potom je golman Belorusije Vjačeslav Saldacenka "spustio roletnu", odbranio sedmerce kapitenu Nemanji Iliću i Radivojeviću, uz to im zaustavio nekoliko šuteva s krila, pa i kontre, posledica 10:6 za rivala. Za to vreme naš golman Cupara samo jedna odbrana, pa ga je zamenio Ivanišević.

Na 10:13 Karalek i Jurinok su u 12 sekundi zaradili dva isključenja, ali ni to nije pomoglo da se sustigne prednost rivala. Izjednačenih snaga Zelenović je smanjio na 12:13, a onda je prilikom izmene nesmotrenost rivala iskoristio Radivojević, ukrao loptu, ali je promašio zicer u kontri, odbitak je prihvatio Ilić i izjednačio na 13:13.

Posle brojnih promašenih prilika na desnom krilu Radivojevića je zamenio debitant na velikim takmičenjima Đukić, on je i postigao gol za 15:16 na poluvremenu.

Nastavak je brzo doneo izjednačenje (18:18), neizvesnost je potrajala još desetak minuta do 20:22, onda je posle gola Puhoskog (20:23) u začetku napada Sretenović iz naskoka preko bloka opalio visoko preko gola, dok je selektor Peruničić gledao u čuđenju, ali je imao šta da mu kaže na prvom sledećem tajm autu. U tom periodu "kola su i krenula nizbrdo".

Odbrana Orlova je brzo pucala, golmani nisu uspevali ništa da odbrane, Belorusija je došla do +6 (28:22), pa i +7 (32:25), priči je bio kraj.

Srbija – Belorusija 30:35 (15:16)

Grac - Dvorana: Gradska. Gledalaca: . Sudije: Duarte Santos i Rikardo Fonseka (Portugalija). Sedmerci: Srbija 8 (4), Belorusija 2 (2). Isključenja: Srbija 6, Belorusija 18 minuta. Semafor: 3:4 (5), 6:6 (10), 6:10 (14), 10:13 (20), 13:13 (25), 14:16 (29), 18:18 (33), 18:21 (38), 20:22 (42), 20:25 (45), 23:30 (52), 26:33 (57).

SRBIJA: Mošić, Vujić 4, Sretenović 5, Crnoglavac 2, Đukić 1, Pešić, Radivojević 6 (3), N. Ilić 2 (1), Pušica 2, V. Ilić 2, Nikolić, Kukić 1, Zelenović 4, Marsenić 1, Cupara (2 odbrane), Ivanišević (4 odbrane). Selektor: Nenad Peruničić.

BELORUSIJA: Matskevič (1 odbrana, 1 sedmerac), Bruka, Kuleš 5, Šilovič 5, Puhoski 3, Saldacenka (10 odbrana, 3 sedmerca), Nikulenkau 4, Šumak, Jurinok 3, Baranau 2, Lukjančuk 1, Padšivalau, Karalek 9, Vailupau 2 (2), Bokan 1, Gajdučenko. Selektor: Juri Ševcov.