Olimpik, Sarajevo
Nakon pauze od skoro četiri mjeseca utakmicama 16. kola kreće proljetni dio sezone u Prvoj fudbalskoj ligi BiH.
Po već običaju kada je u pitanju Prva liga FBiH očekuje se " vrelo " proljeće, posebno će biti zanimljiva bitka za opstanak u ligi, a što se tiče trke za mjesto koje vodi u elitu bh. fudbala, prvi favorit je Olimpik, a pravo za nadanje u ovoj utrci imaju i njegovi prvi pratioci, Goražde, TOŠK i GOŠK .
Jesenji prvak sarajevski Olimpik ne bi trebao imati problema na startu drugog dijela prvenstva sa pretposljednjom ekipom Slavena iz Živinica, kao i polufinalista Kupa BiH bivši premijerligaš GOŠK u susretu na svom terenu sa " fenjerašem " ekipom Radnika iz Hadžića.
Derbi ovog kola se igra u Jajcu gdje takođe bivši premijerligaš Metalege BSI koji je u zoni ispadanja čeka prvog pratioca Vukova sa Otoke, tim Goražda.
I u Tešnju se igra jedan od derbija, rećeplasirani TOŠK, 28 bodova domaćin je konjičkom Igmana, koji ima pet bodovanja manje od svog domaćina, u prvom dijelu prvenstva Tešnjaci su u Konjicu slavili rezultatom, 3:0 .
I u Gradačcu se očekuje kvalitetna utakmica u kojoj se sastaju Zvijezda, 19 bodova i najveće razočarenje jeseni bihaćko Jedinstvo koje ima 6 bodova manje od domaćeg sastava.
Skoro svi susreti ove lige imaju svoju draž i neizvjesnost, pa i utakmica u Gračanici između 12 - plasirane domaće ekipe Bratstva, 17 bodova i bivšeg premijerligaša Travnika koji je na šestom mjestu, 23 boda.
Na preostale dvije utakmice sastaju se u Banovićima domaća Budućnost, zona ispadanja i petoplasirana Čapljina i u Kaknju osmoplasirani Rudar protiv Orašja, koje je kao Banovićani u drugom dijelu tabele.
Subota, 07. mart u 15:00 sati,
Gradačac : NK Zvijezda - NK Jedinstvo , glavni sudija : Deni Ćatibović (Sarajevo), pomoćnici : Boris Bilješko (Novi Travnik) i Ivo Maglica (Livno), 4. sudija : Filip Antić ( Orašje), delegat : Miro Pandžić (Sarajevo), posmatrač : Filip Jelavić (Gabela) .
Sarajevo : FK Olimpik - NK Slaven , Amar Omerdić (Bihać), Marko Zelenika (Mostar) i Admir Hadžiavdić (Goražde), Emir Spahalić (Mostar), Nazif Kahrić (Jajce), Sead Jakić (Mostar) .
Banovići : FK Budućnost - NK Čapljina , Benjamin Deljković (Sarajevo), Mirza Tičić iEdis Trklja oba Sarajevo, Stipe Kovačević (Tomislavgrad), Adnan Kantić (Sarajevo), Besim Dervišbegović (Orašje).
Jajce : NK Metalege BSI - FK Goražde , Antoni Bandić (Grude), Mirza Čejvanović i Elmir Trgovčević oba Tuzla, Merio Pejić (Grude), Željko Soko (Čapljina), Jasmin Topić (Cazin) .
Gračanica : NK Bratstvo - NK Travnik , Semir Sarajkić (Sarajevo), Adnan Arfadžan (Jablanica) i Anis Zukić (Sarajevo), Jure Delić (Mostar), Armin Ćerić (Čapljina), Nermin Paradžik (Goražde) .
Nedjelja, 08. mart u 15:00 sati,
Gabela : NK GOŠK - FK Radnik , Stipe Kovačević (Tomislavgrad), Ivo Maglica (Livno) i Admir Hadžiavdić (Goražde), Antoni Bandić (Grude), Mirsad Džuzdanović (Živinice), Sead Muratović (Goražde) .
Tešanj : NK TOŠK - FK Igman , Elvedin Topuzović (Tuzla), Mirza Čejvanović (Tuzla) i Mirza Tičić (Sarajevo), Edin Mujkić (Doboj Istok), Mario Ivković (Livno), Sead Hasanović (Sarajevo) .
Kakanj : FK Rudar - NK Orašje , Josip Martinović (Čapljina), Adnan Arfadžan (Jablanica) i Elmir Trgovčević (Tuzla), Benjamin Deljković (Sarajevo), Dalibor Šantić (Busovača), Anton Sučić (Nova Bila) .
Rudar | 2 : 2 | Orašje |
GOŠK | 3 : 1 | Radnik |
Olimpik | 2 : 0 | Slaven |
Bratstvo | 2 : 1 | Travnik |
TOŠK | 1 : 0 | Igman |
Budućnost | 3 : 0 | Čapljina |
Metalleghe BSI | 2 : 0 | Goražde |
Zvijezda | 2 : 1 | Jedinstvo |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Olimpik | 16 | 11 | 4 | 1 | 37 | |
2 | TOŠK | 16 | 10 | 1 | 5 | 31 | |
3 | Goražde | 16 | 8 | 4 | 4 | 28 | |
4 | GOŠK | 16 | 8 | 4 | 4 | 28 | |
5 | Čapljina | 16 | 7 | 3 | 6 | 24 | |
6 | Rudar | 16 | 7 | 2 | 7 | 23 | |
7 | Travnik | 16 | 7 | 2 | 7 | 23 | |
8 | Igman | 16 | 7 | 2 | 7 | 23 | |
9 | Zvijezda | 16 | 6 | 4 | 6 | 22 | |
10 | Metalleghe BSI | 16 | 5 | 6 | 5 | 21 | |
11 | Budućnost | 16 | 5 | 5 | 6 | 20 | |
12 | Bratstvo | 16 | 6 | 2 | 8 | 20 | |
13 | Orašje | 16 | 5 | 3 | 8 | 18 | |
14 | Jedinstvo | 16 | 5 | 2 | 9 | 17 | |
15 | Slaven | 16 | 4 | 1 | 11 | 13 | |
16 | Radnik | 16 | 4 | 1 | 11 | 13 |