Svjetsko prvenstvo u nogometu 2022 Kladionica
XS
SM
MD
LG

GOŠK ima pravo na nadu

Sve utakmice m:tel Prve lige FBiH se igraju u nedjelju 5. juna, lider na tabeli konjički Igman će pred prepunim gledalištem ugostiti sastav Goražda i proslaviti titulu prvaka m:tel Prve lige FBiH i naravno ulazak u elitu bh. fudbala , što su u potpunosti zaslužili, a u ovoj sezoni su postigli još jedan istorijski uspjeh plasiravši se među četiri najbolje ekipe u Kupu BiH.

U ostalim susretima drugoplasirani gabelski GOŠK će u goste ekipi Simm Bau, trećeplasirani sastav Budućnosti je domaćin gračaničkom Bratstvu.

Tešanjski TOŠK će u goste sastavu Tomislava koji će u narednoj sezoni igrati u nižem rangu, oraški Labudovi su domaćini Mladosti DK i očekuju 12 ovosezonsku pobjedu.

Bihaćko Jedinstvo igra pred svojim navijačima protiv OFK Gradine, a gradačačka Zvijezda će ugostiti hadžićki Radnik, a  petoplasirani kakanjski Rudar je veliki favorit u domaćem susretu sa Travnikom.

Nedjelja, 5. juni u 17:30 sati,  

Konjic : FK Igman – FK Goražde , glavni sudija: Ermin Hadžović   (Goražde), 1. pomoćni sudija : Edin Zjakić (Bihać) 2. pomoćni  sudija : Hasan Nanić (Bužim), 4. sudija :  Antonio Tomić (Kreševo), 1. dodatni sudija : Drago Tabak (Tomislavgrad), 2. dodatni sudija : Samir Kapo (Kakanj),  delegat : Mirsad Džuzdanović  (Živinice), posmatrač suđenja: Husein Terzić   (Travnik).

Tomislavgrad :  NK Tomislav - NK TOŠK  , Sandi Ljevo  (Mostar), Antonio Marčinko  (Čitluk) i Boris Bilješko (Novi Travnik), Aldin Žetica (Blagaj - Mostar),Oliver Glibo (Mostar),Eldis Prošić (Cazin).

Kakanj : FK Rudar – NK Travnik, Deni Ćatibović  (Sarajevo), Sehmin Hakalović (Konjic) i Edin Redžović (Sarajevo), Emir Spahalić (Mostar), Franjo Smoljo (Kupres),  Sead Muratović (Goražde) .

Bihać :  FK Jedinstvo - OFK Gradina , Dragan Stojić  (Mostar), Adnan Arfadžan   (Jablanica) i Anis Kalajdžić  (Mostar), Armin Kukić (Bugojno), Mario Ivković (Livno), Besim Dervišbegović  (Orašje) .

Maglaj  : BFK Simm  Bau – NK GOŠK, Mario Pejić (Grude), Ivo Maglica i Mateo Grebenar oba Livno , Suad Nurić (Gračanica), Nedžad Tanjo (Goražde), Anto Sučić (Nova Bila).

Gradačac : NK Zvijezda - FK Radnik , Ilija Orkić (Orašje), Adnan Ibrahimović (Brčko) i Almir Huskić (Bugojno), Franjo Ćulap (Odžak),Muhamed Huzbašić (Fojnica), Zorislav Nuić (Čapljina).

Orašje : NK Orašje - FK Mladost , Jure Delić (Mostar), Marko Blažević  (Mostar) i Enis Đulović (Tuzla), Elvedin Topuuzović (Tuzla), Ratko Bošnjak (Vitez), Edis Zukić (Tuzla).

Banovići :  FK Budućnost - NK Bratstvo  , Eldin Osmanović (Kalesija), Filip Jarić (Brčko)  i Perica Maskaljević  (Donja Mahala), Muris Mehinović (Lukavac), Karlo Jurišić (Posušje), Almir Ćišić (Mostar) .


30 .kolo Prva liga FBiH
Zvijezda 4 : 1 Radnik
Tomislav 3 : 5 TOŠK
Jedinstvo 1 : 0 Gradina
Orašje 4 : 0 Mladost
Igman 2 : 0 Goražde
Rudar 4 : 1 Travnik
Simm Bau 0 : 1 GOŠK
Budućnost 3 : 1 Bratstvo
Konačna tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Igman 30 20 8 2 68
2 GOŠK 30 19 9 2 66
3 Budućnost 30 14 10 6 52
4 TOŠK 30 14 10 6 52
5 Rudar 30 15 7 8 52
6 Gradina 30 14 3 13 45
7 Bratstvo 30 13 5 12 44
8 Orašje 30 12 7 11 43
9 Goražde 30 11 5 14 38
10 Zvijezda 30 8 9 13 33
11 Simm Bau 30 8 8 14 32
12 Radnik 30 6 13 11 31
13 Jedinstvo 30 8 5 17 29
14 Travnik 30 6 10 14 28
15 Mladost 30 8 3 19 27
16 Tomislav 30 6 4 20 22