Dan kada je Iskra nadmudrila SFK 2000 Sarajevo

SFK 2000 Sarajevo - Iskra Bugojno

Bilo je 0:0 nakon prvih 45. minuta i još cijelo drugo poluvrijeme. SFK 2000 Sarajevo obično ovakve stvari rutinski pretvara u trijumf i nova tri boda. Vjerovatno ni Sarajke same ne znaju koji bi to bio broj pobjeda i novih bodova, ali ovoga puta 1. novembra 2018. godine preko puta nisu imale običnog protivnika.

Kada se ušlo u posljednjih 10. minuta, Bugojanke su pokazale kakvi su giganti i da se mogu nositi sa velikim pritiskom od strane domaće publike, ali i presinga koji je igrao SFK 2000 Sarajevo. Da bi ste postigli jedan gol protiv SFK 2000 Sarajeva, možete uz dobru igru i malo sreće. Da bi ste dali dva, morate da budete vrhunski, ali da bi ste osvojili veliki bod na Butmiru - morate da budete Iskra Bugojno.

Ekipa Selme Omerović je na ovom duelu igrala protiv 500 navijača Sarajeva. Sve su to Bugojanke podnijele, njihovi izrazi lica sa mješovinom ironije i potpunog fokusa, ukazivao je na to da ovu utakmicu neće izgubiti, iako im je gol ruku na srce visio u vazduhu, Iskra se nije prepala Sarajeva.

Postoji jedna riječ, završava se na slovo "T" i nije moguće da se prevede na ostale jezike. Tadašanja predstava ekipe Iskre iz Bugojna u premijerligaškoj utakmici na Butmiru je sigurno bila ohrabrujuća za ženski fudbal u Bosni i Hercegovini.

SFK 2000 Sarajevo-ŽNK Iskra Bugojno 0:0 (0:0).
Stadion: Trening centar FK Sarajevo.