Barsa ide po planu

Ihgrači Barselone

Barselone je uspjela da savlada i Leganes na svom terenu večeras rezultatom 2:0 (1:0) u igri koja je bila rutinska.

Fenjeraš je pružio solidan otpor, branili su se od starta, a poklekli su u 42. minutu. Ansu Fati se dokopao lopte nakon što se za nju izborio Žunior, a mladi sedamnaestogodišnjak je pucao i pogodio donji lijevi ugao golmana gostiju.

Bio je to njegov peti gol u prvenstvu.

U nastavku Setijen je riješio da osvježi tim, uveo je Semeda, Suareza i Vidala, a već u 65. minutu novi gol u mreži Leganesa koji je poništen zbog ofsajda u kom se našao Semedo.

U 69. minutu penal za Barsu, ovoga puta VAR nije pomogao gostima, a Lionel Mesi je perfektno izveo ovaj udarac.

Barsa zasluženo dolazi do tri boda i sada ima pet bodova prednosti uz utakmicu više u odnosu na Real Madrid koji u četvrtak dočekuje Valensiju.

29 .kolo Španija: LaLiga
Deportivo Alavés 2 : 0 Real Sociedad
Barcelona 2 : 0 Leganés
Real Betis 2 : 2 Granada
Eibar 2 : 2 Athletic Club
Getafe 0 : 0 Espanyol
Levante 1 : 1 Sevilla
Osasuna 0 : 5 Atlético Madrid