Vlasenica trijumfalno krenula u drugu ligu

Trijumfalno u novu sezonu: FK Vlasenica

Vlasenica je trijumfalno zakoračila u drugoligaško društvo, na startu savladavši, u komšijskom derbiju, Miliće, rezultatom 3:2.

Iako je pred sami meč Vlasenicu pogodilo strašno nevrijeme, ni kiša koja je rominjala, ni teren natopljen vodom, nisu spriječili odličnu fudbalsku predstavu. Kao što se i očekivalo, derbi komšija koje su se ponovo našle u istom rangu takmičenja obilovao je dobro osmišljenim akcijama, fenomenalnim prilikama i majstorskim potezima igrača oba tima.

Prvu priliku propušta Došić u 15 minutu, kada, nakon odličnog pasa Šargića, izlazi pred Đorđića, ali golman gostiju ostaje nesavladan. Petnaest minuta kasnije prekid izvodi Milovanović, u skoku najviši kapiten Kovačević  loptu  udara glavom, ali ona odlazi tik iznad prečke. U 35. minutu promašaji su se osvetili domaćoj ekipi. Jolović šalje dugu loptu prema Bogićeviću koji sam izlazi pred čuvara Kovačevića i šutira. Golman Vlasenice vrhovima prstiju dodiruje lopttu, ali ona zavšava iza njegovih leđa za slavlje Milićana i 0:1. Ipak, uporni Milovanović ne odustaje od pokušaja da zatrese Đorđićevu mrežu. Minut pred odlazak na odmor, uzima loptu štoperu Radovanoviću, izlazi pred Đorđića i poravnava rezultat na 1:1.

Drugo poluvrijeme počinje još borbenije. Nakon destak minuta igre domaća ekipa preokreće rezultat kada Antunović u kaznenom prostoru ruši Milovanovića, a sudija Ikonić  bez dileme pokazuje na bijelu tačku, sa koje je siguran bio N.Kovačević. Redaju se šanse na obje strane, a onda, petnaestak minuta prije kraja, u dva minuta padaju dva gola. U 84. minutu, nakon sjajnog centaršuta Jolovića, rezervista Kandić natrčava na loptu i šalje je u mrežu domaćih za 2:2. Nepun minut kasnije, Mijatović centrira sa desne strane, kapiten Kovačević skače u pet metara i glavom zakucava loptu u protivničku mrežu za konačni rezultat susreta 3:2 i veliko slavlje Vlaseničana.

Jedini žal koji ostaje poslije ovog meča  je što je on odigran pred praznim tribinama, jer bi publika zaista imala šta da vidi i uživa u pravoj prvenstvenoj utakmici.

FK Vlasenica – FK Milići 3:2 (1:1)

Gradski stadion u Vlasenici

Sudije: Aleksandar Ikonić, Mile Bajraktarević i Bojan Tojić (svi iz Bijeljine)

Delegat: Cvijetin Maksimović (Srebrenica)

Kontrolor: Milorad Jugović (Ugljevik)

Strijelci: 0:1 Bogićević u 35, 1:1 Milovanović u 44,  2:1 N.Kovačević u 55 (KU), 2:2 Kandić u 84, 3:2 N.Kovačević u 85.

Žuti kartoni: N.Kovačević, Golić (Vlasenica), Vidović, Antunović (Milići)

FK Vlasenica: D.Kovačević, Reljić, Čelić, Šargić, Došić, N.Kovačević (od 86. Džinić), Milovanović, Majstorović, Golić, Petrović (od 66. Sekulić), Mijatović

Trener: Nebojša Kovačević

FK Milići: Đorđić (od 84. Vukotić), Skočo (od 67. Kandić), Bogićević, N.Ćirković, Jolović, Borić (od 78. Sušić), D.Ćirković, Đurić (od 46. Milošević), Vidović, Antunović, Radovanović

Trener: Ranko Lalović

Igrač utakmice: Nebojša Kovačević (Vlasenica)

Teško ostavili bodove komšijama: FK Milići

Proleter 5 : 0 Romanija