Rođeni bolji od Krupe (video)

Velež je u četvrtom kolu Premijer lige BiH savladao Krupu na svom terenu sa sigurnih 2:0

Velež je do pobjede došao golovima Cvijanovića i Ovčine, koji su mrežu Krupe tresli u drugom dijelu drugog poluvremena.

Velež je imao nekoliko opasnih napada i u narednih 10-tak minuta, ali Krupa se uspješno odbranila.

Nakon početne inicijative Veleža gosti se uspijevaju osloboditi pritiska i preuzeti konce igre. Prvo je u 16. minuti Andrejić zaprijetio udarcem koji brani Bobić, da bi minut kasnije zaprijetio i Modić, ali je odbrana Veleža pravovremeno reagovala.

Tu nije bio kraj opasnim napadima Krupe koja prijeti i preko Dujakovića, no njegov udarac ne pronalazi mrežu gola Veleža.

Velež je nakon toga zaigrao bolje i preuzeo kontrolu na utakmicom, što je rezultiralo dominacijom u posjedu lopte, ali i stvaranju nekoliko opasnih situacija, no nedovoljno kvalitetnih da bi se mreža gola Krupe zatresla.

I u drugom poluvremenu Velež je nastavio sa dominacijom, a sjajnu šansu imao je Brandao u 60. minuti, ali njegov udarac odbranio je Kolak.

Kolak je fantastično reagovao i nekoliko minuta kasnije kada je odbranio šut Brandaoa i Vehabovića u jednom napadu, te ponovo sačuvao svoju mrežu.

A onda je došla 72. minuta kada je odbrana Krupe kapitulirala, a Cvijanović pogodio za vodstvo Rođenih od 1:0.

Do drugog gola Rođeni stižu u posljednjim sekundama meča kada Ovčina pogađa nakon odličnog kontranapada i tako postavlja konačan rezultat meča.

Mladost 2 : 5 Tuzla City
Olimpik 1 : 3 Sarajevo
Velež 2 : 0 Krupa
Radnik 1 : 1 Široki Brijeg
Borac 1 : 0 Zrinjski
Sloboda 0 : 2 Željezničar