TOŠK novi lider, Hrelja uz pomoč Kobilice srušio Bratstvo

U Goraždu u duelu domaće ekipe i Posušja, susret je odlučen već u 10. minuti kada je Kerim Tatar bio precizan iz penala, 1:0, gosti su u drugom dijelu pokušavali doći do izjednačenja, ali bez uspijeha.

U Gradačcu domaća Zvijezda je visoko porazila Čapljinu, 4:0, pa je novi šef struke domaćih, Mato Neretljak imao uspješan debi na klupi domaćih. Već u 8. minuti Mazić je pogodio za vodstvo Zvijezde, tri minute kasnije Rijad Pljevljak je povećao na  2:0. U 42. minuti Marin Samardžić je povećao prednost, 3:0, a Božić je u 78. postavio konačnih, 4:0.

U Orašju i Banovićima minimalne pobjede Orašja i Budućnosti, mada su Konjičani u Orašju prvi stekli prednost, 0:1, Kašić, 23. minuta. U nastavku, Oraški labudovi su golovima Mikića i Dedića došli do veoma važna tri boda.

U Banovićima Budućnost je ugostila ekipu Travnika, ovaj susret je riješen u dubokoj nadoknadi izgubljenog vremena u 98. minuti, iz penala Trumić je bio precizan za 1:0.

Na nedjeljne tri utakmice, tešanjski TOŠK je na domaćem terenu visoko porazio ekipu Slavena, 4:0, i novi je lider na tabeli, trostruki strijelac je bio Selmir Mahmutović, te Čubara, u Gabeli tek druga ovosezonska pobjeda GOŠK-a protiv ekipe Vis Simm Bau, 1:0, Šarčević.

U derbiju kola u Gračanici kakanjski Rudar je savladao domaće Bratstvo, 2:1, dvostruki strijelac za Kakanjce je bio Adnan Hrelja, uz dvije asistencije  Belmina Kobilice.

Rezultati,

Tešanj: NK TOŠK - NK Slaven  4:0 (Čubara 7' Mahmutović 21' 61' 63' ).

Gabela: NK GOŠK - NK Vis Simm Bau 1:0 ( Šarčević 76'/) .

Gračanica : NK Bratstvo - FK Rudar 1:2 (Adilović 90'/Hrelja 53' 56')  .

Bihać : NK Jedinstvo - FK Radnik  1:0 (Fajić 85').

Banovići : FK Banovići - NK Travnik 1:0 (Trumić 90+8' iz 11m.) .

Orašje : NK Orašje - FK Igman  2:1 (Mikić 26'Dedić 52' /Kašić 23' ) .

Goražde : FK Goražde - HŠK Posušje 1:0 (Tatar 10' iz 11 m.).

Gradačac : NK Zvijezda - HNK Čapljina 4:0 (Mazić 8' Pljevljak 11' Samardžić 42' Božić 78')  .