Sloga 2 poražena u Brčkom

BRČKO -  Lider na prvoligaškoj tabeli M:tel prve lige Republike Srpske Jedinstvo 2015 slavilo je protiv dobojske Sloge 2 rezultatom 37:28.

Domaći su nametnuli svoju igru od samog start meča. Serijom 3:0 Brčaci su došli do vođstva 4:1 u 5.minutu. od tog trenutka igralo se gol za gol. Dobojlije su držale priključak sve do 20.minuta kada je rezultat glasio 11:10 u korist domaćih. Ali onda kreće uragan jedinstva koji serijom 7:1 dolaze do velikih plus osam 18:11 nakon prvih 30 minuta igre.

I u nastavku su održavali ritam i rezultatsku prednost. Do najveće prednosti na susretu od 11 golova razlike 26:15 dolaze u 43.minutu. Gosti su uspjeli u preostalom susretu da spuste zaostatak ispod deset golova. Na kraju pobjeda Jedinstva rezultatom 37:28.

Brčake su do pobjede predvodili Bogdan Peštić sa 12 postignutih golova i Aleksandar Marinković sa 5 golova. Kod gostiju maestralan je bio Miloš Maksimović sa 12, a pet golova postigao je Marinko Blagojević.

JEDINSTVO 2015 – SLOGA 2 37:28 (18:11)

Dvorana: Ekonomske škole. Bez publike. Sudije: Armin Oručević (Bijeljina) i Dario Gračanin (Doboj). Delegat: Milan Antonić (Brčko). Sedmerci: Jedinstvo 2015 4(4), Sloga 2 4(4). Isključenja: Jedinstvo 2015 12, Sloga 2 4 minuta.

JEDINSTVO 2015: Šećić (8 odbrana), Čajtinović (3 odbrane), Lukić 2, Pekić 2, Bogdan Peštić 12(3), Petrović, Mešanović 2, Nemanja Peštić 4, Mujčinović 3, Jelisić 1, Marinković 5, Mijatović 2, Đurkić, Blažić, Stjepanović 2, Maksić 2(1). Trener: Uglješa Glamočić.

SLOGA 2: Đukanović, Marinko Blagojević 5, Savičić, Đurić 2, Miloš maksimović 12(4), Milanović 4, Gavrić, Nikola Nakić 1, Vukmirović 1(1), Gužvić 2, Marković, Spasojević 1, Bajović (4 odbrane). Trener: Aleksandar Miličević.

Višegrad - HED : ORK Borac
Kotor Varoš : Sloga
Mladost 28 : 22 Derventa
Bijeljina : Kozara (G)
Slavija : ORK BL