Mladost spriječila senzaciju u fantastičnom meču u Kaknju

Odbojkaši Kaknja bili su u prvoj polufinalnoj utakmici Plej ofa na korak od trijumfa protiv Mladosti iz Brčkog. Brčaci ove sezone rijetko izgube i po neki set, a još nisu poraženi niti u jednom meču u domaćim takmičenjima. Ipak, danas su u Kaknju naišli na žestok otpor domaće ekipe, te na kraju došli do teške pobjede od 3-2.

Prvi set nije obećavao pretjerano zanimljivu utakmicu u rezultatskom smislu. Mladost je igrala dobro, baš onako kako se od favorita za titulu i očekuje, pa je već na prvom tehničkom tajm autu bilo komotnih pet poena razlike (7-12). Odlični na servisima bili su Božić, Čolo i Gajić, pa je uz četiri asa, rezultat u drugom dijelu seta narastao na velikih 9 razlike. Kakanj - Maladost 0-1 (16-25).

U sličnom ritmu se nastavilo u drugom setu. Mladost je imala prednost ali ovoga puta ne veću od dva razlike sve do rezultata 7-9. Nakon što je Kakanj osvojio idući poen, bili su "na servisu" koji će se ispostaviti kao prijelomni trenutak seta. Tadić je odlično odservirao, ali sudije su pozale na aut. Nakon kraćih konsultacija, odluka je ipak promjenjena i Kaknju je pripisan as, kojim su do došli do 9-9. Od tog trenutka psihološka prednost je bila na strani Kakanjaca, što su dokazali i odličnom igrom u finišu kada prave četiri poena prednosti za konačnih 25-21.

Na krilima osvojenog drugog seta Kakanj je ušao i u početak trećeg. Tri uvodna poena za 3-0, ubrzo su prerasla u 6 razlike, pa je na tehničkom tajm autu bilo 12-6. Iako je Kakanj bio u velikom naletu, Mladost ipak nakon pauze dolazi do svoje igre, postepeno nadoknađuje prednost domaćina i pokazuje zašto se radi o najkvalitetnijoj ekipi u državi. Rezultat svega bila je triler završnica seta. Kod 23-23 na semaforu, Kakanj osvaja poen i dolazi do prve, od ukupno dvije set lopte, koliko im je bilo neophodno da na kraju dođu i do 3. seta. Završilo je 26-24, i u tom trenutku Mladost je ima zaostatak u setovima od 1-2, što je svakako rijetko viđen prizor u posljednje vrijeme u bh odbojci.

No, domaći čini se nisu imali snage za više. Četvrti i peti set, Brčaci su odigrali onako kako su pobjedili i u prvom - sigurno i šampionski. Od samog starta četvrtog seta napravili su tri poena razlike, da bi do kraja bilo 6 prednosti. Rezultat je glasio 19-25, odnosno 2-2 u setovima u tom trenutku. Očekivao se uzbudljiv dodatni peti set, ali uzbuđena su, barem u rezultatskom smislu, ipak izostala. Tim iz Brčkog vodio je sa pet poena prednosti već pri rezultatu 10-5, a istu prednost zadržali su i do kraja za konačnih 15-10. Na taj način Mladost je u velikom stilu okrenula rezultat i slavila sa 3-2. Očekivana, i na kraju mora se reći, ipak, zaslužena pobjeda. Sa druge strane sve pohvale idu i ekipi Kaknja koja je danas pružila fantastičnu partiju. Bili su na korak od pobjede protiv prvog favorita i neporaženog lidera prvensta, čime su samo dokazali svoj kvalitet. Ovaj polufinalni duel je vjerovatno dvoboj dvije najbolje odbojkaške ekipe u Bosni i Hercegovini, svojevrsno "finale prije finala", i prava je šteta što ovaj okršaj nije došao baš u toj samoj završnici.

OK Kakanj 78 - OK Mladost Brčko 2-3 (16-25; 25-21; 26-24; 19-25; 10-15)

OK Kakanj 78: Begić, Krivokapa, Čizmić, Mustafić, Fazlić, Begić, Tadić, Fejzović, Mehić, Vehab, Srebrenica, Čobo.

OK Mladost: Lukić, Delić, Trakić, Puletan, Mustedanović, Čolo, Gajić, Vuković, Božić, Tanić.

Bosna 1 : 3 Napredak
Borac 3 : 0 Modriča
Gacko 0 : 3 Ljubinje
Radnik 3 : 0 Kakanj 78
Jedinstvo 0 : 3 Domaljevac