Sloga stekla prednost pred revanš

DOBOJ – Rukometaši dobojske Sloge su u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Kup-a Bosne i Hercegovine nakon velike borbe savladali ekipu Slobode iz Tuzle rezultatom 31:29. Sloga je odigrala odlično drugo poluvrijeme.

Do desetog minuta igralo se gol za gol kada je rezultat glasio 5:5,  a onda Sloboda sa dva uzastopna gola dolazi u vođstvo 7:5. To stečeno vođstvo čuvali su igrom gol za gol. Da bi u 25.minutu sa nova dva uzastopna gola uvećali prednost 14:11. Na odmor gosti odlaze sa dva gola viška 16:14.

Drugo poluvrijeme u potpunosti je pripalo Dobojlijama. Igrao se 34.minut kada Sloga stiže do izjednačenja 17:17. U 38.minutu nakon serije 3:0 izabranici Marija Kelentrića dolaze do prvog vođstva u susretu 20:18. Istom mjerom uzvraćaju Tuzlaci za novo vođstvo 21:20. U 50.minutu Sloga pravi seriju 4:0 i preuzima rezultat u svoje ruke 26:23. Najveću prednost od četiri gola na utakmici Sloga je imala u dva navrata 28:24 i 29:25 (55.minut),kao i nepuna dva minuta  prije kraja kada je rezultat glasio 31:27. U preostalom vremenu  gosti postižu dva gola i postavljaju konačnih Sloga – Sloboda 31:29. Tako će Dobojlije u revanšu za sedam dana pokušati da odbrane stečenu razliku da bi se plasirali u polufinale.

Najefikasniji u taboru Sloge bili su lucidni organizator igre Vladimir Stanković sa 8, te Marko Perović sa 6, dok je pet golova postigao Arsenije Bubić. Kod gostiju nezaustavljiv je bio Damir Halilković sa 9 golova, dok je šest puta u listu strijelaca se upisao Edin Klis.

SLOGA – SLOBODA 31:29 (14:16)

Dvorana: Osnovne škole „Radoje Domanović“ u Osječanima. Bez publike. Sudije: Amar i Dino Konjičanin (oba iz Visokog). Delegat: Boško Čađo (Kozarska Dubica). Sedmerci: Sloga 4(4), Sloboda 4(4). Isključenja: Sloga 10, Sloboda 14 minuta.

SLOGA: Bogdanović (5 odbrana), Stojanović, Vladan Đurđević 4, Miloš Maksimović 1, Tulendić, Perović 6(4), Vladimir Stanković 8, Borislav Stanković 2, Bubić 5, Dejanović (6 odbrana), Zekić, Ristić, Knežević 3, Černov 2, Bajović. Trener: Mario Kelentrić.

SLOBODA: Stojanović (9 odbrana), Tufekčić 1, Suhonjić 5, Fares, Ovčina 5(4), Pekić, Halilković 9, Đorđević, Klis 6, Čajić, Pirić, Karahodžić, Milkunić, Jusufović 1, Bečić 2, Jusić. Trener: Davor Kadić.