Borac izbacio Krivaju

Rukometašice Borca večeras su u Zavidovićima u revanš susretu četvrtfinala KUP-a Bosne i Hercegovine savladale ekipu ŽRK Krivaja rezultatom 27:31 (15:13).

Na taj način izrabranice Radeta Unčanina izborile su plasman na završni turni Kup-a Bosne i Hercegovine. Banjalučanke su i u prvom susretu bile bolje od ekipe Krivaje rezultatom 38:21.

Večerašnji susret u Zavidovićima bolje su otvorile domaće rukometašice, koje su večim dijelom prvog poluvremena imale rezultatsku prednost. U pojedinim trenucima prednost domaće ekipe iznosila je i četiri gola razlike, ali boljom igrom u završnici prvog dijela gošće uspjevaju smanjiti zaostatak na minus dva pa se na pauzu odlazi kod rezultata 15:13.

Ekipa Borca bolje ulazi u nastavak susreta i već u 35. minuti gošće dolaze do preokreta rezultata 16:17. U narednih nekoliko minuta gledali smo ujednačenu borbu, igralo se gol za gol sve do 54. minute kada Borac dolazi do prednosti od tri gola razlike 24:27. Do kraja susreta nije bilo promjena rezultata a Borac je na kraju slavio rezultatom 27:31.

Borac je do pobjede vodila Stojanović Anđela sa četrnaest postignutih pogodaka. Ćurić Helena dodala je četiri a Bobić Ivana i Majkić Sara po tri.

Na drugoj strani u redovima Krivaje najefikasnije su bile Čosić Jasmina i Bašić Sara sa po deset postignutih pogodaka.

Grude 45 : 21 Knežopoljka
Krivaja 31 : 34 Jedinstvo
Katarina 18 : 38 Borac
Izviđač 29 : 24 Goražde
Mira 32 : 27 Zrinjski