Mladost pala u Tuzli

Sloboda je u 27. kolu M-Tel Premijer lige BiH na Tušnju dočekala Mladost i slavila pobjedu 1:0.

Tuzlacima je ovaj meč bio jedan od najvažnijih ove sezone u namjeri da ne uđu u opasnu zonu koja vodi u niži rang takmičenja. Već od uvodnih minuta krenuli su agresivno ka golu Mladosti, a nakon nekoliko poluprilika Crveno – crni do vodstva dolaze u 33. minuti. Bila je ovo brza tranzicija domaćeg  tima po desnoj strani, Amar Beganović centrira u šesnaesterac gostiju, a tamo loptu prihvata Predragović. Sa desne je loptu prebacio na lijevu nogu i rezantnim udarcem savladao golmana Mladosti za vodstvo Slobode 1:0.

U drugom poluvremenu Sloboda je nastavila sa agresivnom igrom, a u 65. minuti glavni arbitar meča Miloš Gigović isključio je igrača Mladosti Šarića. Sa igračem više Tuzlacima je bilo mnogo lakše igrati preostalih 25 minuta. U 70. minuti Maksimović je mogao povećati prednost, ali njegov udarac brani golman Mladosti. Bila je to idealna situacija da Tuzlaci riješe pitanje pobjednika.

Do kraja susreta imali su domaćini još nekoliko sjajnih prilika, no odbrana Mladosti uspjela je odbraniti svoju mrežu.

Velež 2 : 1 Krupa
Borac 2 : 1 Široki Brijeg
Zrinjski 1 : 1 Sarajevo
Željezničar 1 : 2 Olimpik
Tuzla City 2 : 0 Radnik
Sloboda 1 : 0 Mladost