Sarajevo bod u Mostaru

U utakmici 27. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hecegovine FK Sarajevo je u Mostaru remizirao sa ekipom Zrinjskog rezultatom 1:1.

Utakmica je počela blagom inicijativom Zrinjskog, ali je Bordo ekipa imala prvu priliku, u sedmoj minuti Hebibović je pobjegao odbrani domaćih i šutirao iz teške pozicije, ali brani to Varvodić.

Nakon toga par dobrih prilika za Zrinjski, ali promjene rezultata nije bilo sve do 37. minute kada glavni arbitar nakon mnogo premišljanja pokazuje na bijelu tačku. Siguran realizator bio je Filipović za 1:0 i rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Sarajevo je krenulo po izjednačenje, stvaralo je prilike, ali promjene rezultata nije bilo sve do 76. minute kada rezervista Fanimo nakon sjajnog solo prodora postiže pogodak za 1:1. Do kraja obje ekipe imale su po par dobrih prilika, ali do kraja utakmice promjene rezultata nije bilo.

U sljedećom kolu Bordo ekipu očekuje gradski derbi protiv FK Željezničar na stadionu Asim Ferhatović Hase.

Velež 2 : 1 Krupa
Borac 2 : 1 Široki Brijeg
Zrinjski 1 : 1 Sarajevo
Željezničar 1 : 2 Olimpik
Tuzla City 2 : 0 Radnik
Sloboda 1 : 0 Mladost