Prazne puške Kozare i Želje

Kozara - Željezničar Sport tm 0:0

Na Gradskom bez golova

Na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u Gradišci, nakon duže vremena uz prisustvo stotinjak gledalaca, danas je odigrana utakmica 29. kola mtel: I lige Republike Srpske FK Kozara (Gradiška) – FK Željezničar Sport Team (Banja Luka), koja je završila bez golova 0-0.

Na početku utakmice Borisu Raspudiću, kapitenu Kozare, koji se oprašta od aktivnog igranja fudbala predsjednik kluba Milenko Pavlović i direktor Siniša Đurić uručili su prigodne poklone, uz zahvalnost za tri i pol godine provedene u Kozari i mnogo sreće u daljem životu i radu.

Prve minute utakmice, fudbaleri Kozare imaju više loptu u nogama i stvaraju pritisak, ali bez izglednije šanse. Prvi na drugoj strani u 9. minuti šut isprobava Sladojević. Par minuta kasnije Đorđe Veljkić odlično prodire po desnoj strani, upšljava Lolića, koji jako šutira, ali lopta odlazi pored gola. Pokušavaju gosti preko Malića i Džombića, ali njihovi šutevi odlaze pored Modićevog gola. U 29. minuti Lolić odlično kombinuje s Popovićem u protivničkom šesnaestercu, ali lopta bježi Popoviću i Ćetković u posljednji momenat spašava svoj gol. Pokušava i Savo Veljkić, ali je golman na mjestu i na poluvrijeme se odlazi bez promjene rezultata.

I u drugom poluvremenu ista slika. Kozara je bolji protivnik. Pokušava Lolić šutem u 51. minuti, ali lopta odlazi preeko gola. Par minuta kasnije Lolić ubacuje loptu Veljkiću, ali je odbrana brža. U 58. minuti Kisin u prodoru, ali ga odbrana sustiže i izbija loptu. U 79. minuti, nakon kornera najbolje se snalazi Raspudić koji sa pet metara šutira, ali lopta pogađa prečku. U 86. minuti pokušava Savo Veljkić iskosa, a lopta prolazi kroz peterac u gol aut. U 90. minuti igru napušta Boris Raspudić ispraćen velikim aplauzom sa tribina. Igra se još tri minuta, ali se rezultat ne mjenja i utakmica završava bez pobjednika.

Ostalo je još jedno kolo do kraja prvenstva u  mtel: I ligi Republike Srpske. U posljednjem 30. kolu koje se igra sljedeće subote 29. maja 2021. godine fudbaleri Kozare putuju u Foču, gdje će im domaćin biti Sutjeska. Utakmica počinje u 17 časova.

FK Kozara (Gradiška): Modić S., Veljkić S, Raspudić B. (od 90. min. Pepić D.), Hamzić A. (od 76. min. Matić B.), Lolić D., Petković V., Popović A., Batar B., Kisin V. (od 61. min. Đurić L.), Veljkić Đ., Runić N., trener Žerić N., nisu igrali: Glišić P., Govedarica S., Malbašić M.

FK Željezničar Sport Team (Banja Luka): Ćetković N., Čolić D., Sladojević B., Šaula O.,  Ivoš D. (od 64. min. Kalabić S.), Marković B., Baštić S., Džombić R. (od 64, min. Kostadinović M.), Dadić F.,  Malić L., Petrović A. (od 74. min. Banjac D.), trener: Ćurguz Z., nisu igrali: Janković N., Teodorović D.

Rudar Prijedor 4 : 3 Slavija
Sloga 2 : 0 Sloboda
Kozara 0 : 0 Željezničar
Podrinje 1 : 4 Sutjeska
Ljubić 3 : 0 Zvijezda 09
Jedinstvo 1 : 4 Modriča