Velež čvrsto gazi

Velež i Sloboda sastali su se u 32. kolu Premijer lige BiH, a pobjedu je slavila ekipa Veleža rezultatom 2:0.

Utakmicu je obilježila dominacija Rođenih, ali i nevjerovatna golmanska partija čuvara mreže tuzlanskog tima Luke Kukića koji je na muke stavljao napadče Veleža.

Rođeni su bolje otvorili meč i zaprijetili na samom početku preko Georgijevića, ali njegov udarac je odbranio Kukić. Samo nekoliko minuta kasnije Velež je dobio priliku da iz penala dođe do vodstva, a odgovornost je preuzeo Georgijević, no Kukić je još jednom izašao kao pobjednik i odbranio njegov udarac.

I nastavak prvog poluvremena donosi dominaciju Veleža, a odlične prilike propuštaju prvo Brandao, koji šutira sa sa desetak metara udaljenosti, ali Kukić brani, a potom i Vehabović koji ne pogađa mrežu Slobode.

Konačno je u 21. minuti zaprijetio i tuzlanski tim, no Beganović šutira pravo u golmana domaćih.

Nakon toga novi val velikih šansi pred golom Slobode, u prilikama su bili Dario, Zvonić, potom i Brandao, no sjajni Kukić je i dalje odolijevao pokušajima fudbalera Veleža.

U drugom poluvremenu Sloboda igra nešto agilnije, ali samo u početnih nekoliko minuta, nakon čega Velež ponovo preuzima inicijativu. Rođeni su dominirali igrom, kontrolisali tok utakmice, ali nisu stvarali toliko dobrih prilika kao u prvom poluvremenu. Ipak, mreža se naposljetku uspjela zatresti i to u 74. minuti susreta.

Ćosić je šutirao, Kukić uspio odbraniti njegov udarac, a onda je odbijenu loptu u mrežu poslao Zvonić za 1:0 i veliko slavlje Rođenih.

Velež se nakon postignutog gola još više razigrao, a u finišu utakmice uspio i udvostručiti prednost nakon odličnog kontranapada i pogotka koji postiže Seid Behram za konačnu pobjedu mostarskog tima.

Krupa 3 : 0 Olimpik
Sarajevo 3 : 0 Radnik
Široki Brijeg 1 : 0 Mladost
Velež 2 : 0 Sloboda
Borac 2 : 0 Tuzla City
Zrinjski 4 : 2 Željezničar