Podjela bodova u Velikoj Obarskoj

Mladost, Velika Obarska

Da je u fudbalu sve moguće i da boj ne bije koplje nego da boj bije srce u junaka pokazali su nam juče igrači fudbalskog kluba Obarska iz istoimenog sela.

Naime, danas je pred oko 200 navijača odigran derbi sela Velike Obarske.

Apsolutni favorit je bila ekipa Mladosti koja u svojim redovima ima veliki broj igrača "sa strane" što i nije tako česta pojava u ovom rangu takmičenja.

Da apsurd bude veći, igrači Mladosti su konstantno u trenažnom procesu dok fudbaleri Obarske uopšte ne treniraju.

Tim Obarske je sastavljen od domaćih igrača, momaka koji su se pretežno na ne baš lijep način oprostili upravo od dresa Mladosti.

Faktički igrači Obarske su gotovo svi prethodno igrali za Mladost i nastupali sa mnogo uspjeha u zelenom dresu, ali se vremenom politika kluba promijenila i oni nisu imali mjesta u klubu  te im je fudbalsko utočište pružila ekipa Obarske.

Danas je to bio motiv više za izabranike Vase Milovanovića, Miroslava Simića - Poezije i Andrije Spasojevića - Bendže koji su u stručnom štabu ekipe Obarske.

Povela je ekipa Obarske u 29 minuti. Posle nespretnog starta štopera Mladosti Bojana Markovića na nekih 25 metara od svog gola. Uslijedio je slobodan udarac za iskusnog Božidara Pelemiša koji znalački gađa golmanov ugao.

Tim rezultatom se odlazi na odmor.

U drugom dijelu identično kao i u prvom borbenija  je bila ekipa Obarske, te su vremešni Željko Krstić i drugovi izgarali na svakom pedlju terena, pa nisu dali oka otvoriti igračima Mladosti.

Stekao se utisak da se izabranici Boška Tonkovića nisu nadali takvom zalaganju ekipe Obarske koja je sigurna na tabeli, a ambicije za veći rang nemaju. Dok se ekipa Mladosti svim silama bori da osvoji šampionsku titulu.

Na terenu je izgledalo potpuno suprotno.

U 60 minutu posle udarca Spasojevića svi na stadionu osim pomoćnog sudije Divčića su vidjeli da je lopta ušla bar jedan metar u gol Mladosti te gol nije priznat.

Potom, veliku priliku u 69 minutu propušta ponovo Spasojević koji prolazi kraj Bojana Markovića kao brzi voz, pokušava da lobuje golmana Mladosti, ali je lopta otisla preko gola.

U 75 minuti rezervista Mladosti Tanacković odličnim udarcem  sa oko 25 metara matira nemoćnog golmana Obarske.

Odmah po primljenom golu ekipa Obarske ostaje sa igračem manje jer je zbog povrede teren morao da napusti Pelemi,  a sve izmjene su prethodno izvršene. Iako sa 10 igrača i vidno iscrpljena ekipa Obarske uspijeva da se odbrani, čak biva i opasnija od rivala ali do kraja meča je ostalo neriješeno 1:1.

Na kraju izvještaja ne možemo da se otmemo utisku da je ekipa Obarske možda zaslužila sva 3 boda u ovom meču, jer ipak to su momci koji nisu plaćeni igraju samo I isključivo iz ljubavi prema selu i klubu.

Novo doba 2 : 0 Jedinstvo
OFK Magnojević 6 : 2 Drina (B)
Miloš Obilić 0 : 3 Priboj
Obarska 1 : 1 Mladost
Panteri 7 : 1 Drina (A)
Semberija 4 : 1 Proleter
Kolektiv 3 : 2 Balatun