Odluka pada u Bijeljini

Juniori Slavije i Radnika iz Bijeljine odigrali su danas 1:1 u Istočnom Sarajevu u prvom meču polufinala doigravanja za ulazak u Premijer ligu Bosne i Hercegovine.

Slavija nije bila na svom nivou danas i definitivno može da bude srećna zbog ovakvog ishoda meča, a najzaslužniji za to je fenomenalni golman Sokolova Igor Rončević koji je do ludila doveo gostujuće fudbalere.

Sokolovi  nisu uspjeli pred golom Dalibora Mitrovića mnogo da prijete, a najbolje šanse propustili su Srđan Mitrić kada je sa dvadesetak metara gađao lijevom nogom, ali je prečka spasila gol Semberaca, a odličnu šansu imao je i Petar Dabić, sve je lijepo uradio, ali na kraju šutirao preko gola.

Gosti do gola stižu u 51. minutu utakmice. Sjevnula je brza kontra po lijevoj strani, a u kaznenom prostoru se maestralno snašao centarfor Željko Ristić, otvorio stopalo i pogodio za 0:1. Prednost gostiju trajala je dvanaest minuta. Brzonogi Petar Dabić je čitavim tokom utakmice bio odlično čuvan od kapitena Zupura, ali je u 63. minutu konačno uspio da probije tu stranu, izlomi čuvare i iznudi penal kojeg u gol pretvara Srđan Mitrić za ispostaviće se konačnih 1:1.

Revanš je u srijedu na Gradskom stadionu u Bijeljini.

SLAVIJA - RADNIK 1:1 (0:0)