Pobjeda Slavije morala biti ubjedljivija

Fudbaleri Slavije su na otvaranju nove sezone bili gosti novajlije u Prvoj ligi, timu Budućnosti iz Pilce. Izabranici Bojana Regoje su zasluženo slavili sa 2:0, a svih 90 minuta su bili bolji protivnik. Nakon trijumfa na ovom gostovanju u taboru Slavije ima zadovoljstva.

-Pokazali smo da smo kvalitetnija ekipa od našeg domaćina. Prvih 25 minuta smo igrali dobro. Postigli pogodak, stvorili i nekoliko prilika, ali ih nismo iskoristili. Nakon toga je došlo do manjeg pada u našoj igri. Možda je na to uticala i činjenica de je Budućnost u tom periodu ostala bez jednog igrača. Darko Rosić je zaradio drugi žuti karton zbog starta na Nikoli Bjelošu, koga sam zbog povrede morao zamijeniti. Prvo kolo je uvijek važno. Treba dobro krenuti i mi smo to uradili, a da budem iskren bolje smo igrali u nekim pripremnim mečevima. Najvažnije je da smo uzeli bodove, a sada se spremamo ua novo gostovanje. Čeka nas u subotu Zvornik i meč sa Drinom, kaže šef stručnog štaba Slavije Bojan Regoje.

Sloga 1 : 0 Drina
Sutjeska 1 : 1 Omarska
Ljubić 0 : 2 Zvijezda 09
Podrinje 0 : 3 Sloboda
Željezničar ST 2 : 1 Tekstilac
Borac 0 : 1 Krupa
Modriča Alfa 1 : 3 Kozara
Budućnost 0 : 2 Slavija