Remi Leotara i Posušja

Leotar - Posušje 2:2

Leotar  je u posljednjoj utakmici 6. kola Premijer lige BiH na svom terenu dočekao ekipu Posušja, a susret je završen neriješenim rezultatom 2:2.

Na utakmici smo vidjeli dva različita poluvremena, a igrači Posušja definitivno imaju za čim da žale s obzirom da su 'prokockali' prednost od dva gola razlike.

Gosti su poveli pogotkom Lausa u 23. minuti susreta da bi već devet minuta kasnije rezultat glasio 0:2 kada je mrežu Trebinjaca zatresao Begić.

Činilo se da Posušje ima sve pod svojom kontrolom i sa prednošću od 2:0 su otišli na odmor, no u drugom poluvremenu kao da su na teren izašle potpuno druge ekipe.

Leotar je za samo 11 minuta drugog dijela stigao do potpunog poravnanja golovima Sekulovića i Zeca, nakon čega su mnogi očekivali još mnogo uzbuđenja do kraja utakmice.

Uzbuđenja, istina, nije nedostajalo, ali golova jeste, jer su obje ekipe do kraja susreta sačuvale svoju mrežu, iako je Leotar definitivno u drugom poluvremenu bio bolja ekipa.

Široki Brijeg 3 : 3 Radnik
Sloboda 1 : 1 Željezničar
Velež 3 : 0 Sarajevo
Posušje 3 : 0 Borac
Leotar 0 : 0 Tuzla City
Rudar Prijedor 0 : 2 Zrinjski