“Plemićima” bodovi u mostarskom derbiju

U zaostalom susretu drugog kola m:tel Premijer lige BiH, u gradskom mostarskom derbiju “Pod Bijelim brijegom” domaći Zrinjski je sa 2:1 pobedio Velež i učvrstio se na drugoj poziciji na tabeli, ostvarivši pet prvenstveni trijumf.

Poveli su “Plemići” u 33. minutu kada je sa desne strane sjajno slobodan udarac izveo Dragan Juranović, a štoper domaćih Slobodan Jakovljević je sa pet metara šutirao glavom i pogodio mrežu. Velež je izjednačio jedanaest minuta kasnije kada je s desne strane centrirao Haris Ovčina, golman Zrinjskog Luka Kukić loše intervenisao, ispustio loptu pravo na glavu Dženana Zajmovića, a špic “rođenih” ovakav poklon ne propušta – 1:1. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku je viđena mnogo slabija igra i jednih i drugih, a u 86. minutu kapiten Zrinjskog nemanja Bilbija sjajno je izbegao ofsajd zamku i posle centaršuta Kerima Memije sa tri metra pogodio mrežu nemoćnog Slaviše Bogdanovića.

Zrinjski – Velež    2:1 (1:1)

Stadion: “Pod Bijelim brijegom” u Mostaru. Gledalaca: 3.000. Sudija Haris Kaljanac (Sarajevo). Strijelci: Jakovljević u 33. i Bilbija u 86. minutu za Zrinjski, a Zajmović u 44. minutu za Velež. Žuti kartoni: Kamenar, Jakovljević, Bilbija (Zrinjski), Dejanović, Zvonić, Anđušić, Ovčina, Cvijanović (Velež).

ZRINJSKI: Kukić, Barišić, Bašić (od 81. Sabljić), Malekinušić (od 60. Šipovac), Bilbija, Ćorluka, Jakovljević, Juranović, Kamenar (od 60. Zlomislić), Savić, Tičinović (od 70. Memija).

VELEŽ: Bogdanović, Anđušić (od 71. Hasanović), Brandao (od 32. Peco), Dejanović (od 46. Cvijanović), Ovčina, Radovac, Salčin, Vehabović (od 46. Pršeš), Zajmović (od 62. Ćosić), Zeljković, Zvonić.

Široki Brijeg 3 : 3 Radnik
Sloboda 1 : 1 Željezničar
Velež 3 : 0 Sarajevo
Posušje 3 : 0 Borac
Leotar 0 : 0 Tuzla City
Rudar Prijedor 0 : 2 Zrinjski