Novi poraz tima iz Roćevića

Domaćin je trijumfom nad Jedinstvom prekinuo seriju od tri poraza, te došao do šestog boda. Nisu oni počeli dobro utakmicu.

Ekipa Jedinstva je povela već u 8. minuti, a strelac je bio Branimir Đokić. Tokom prvog poluvremena Sloboda nije  sve do 38. minute nalazila rješenje protiv čvrste odbrane tima iz Roćevića. Tada se pred golom Save Lakića najbolje snašao Sreten Stojić i poravnao je na 1:1.

U nastavku je Sloboda došla do kompletnog rezultatskog preokreta, a mrežu Jedinstva pogađa Milan Malivojević u 50. minuti. Ovo je drugi poraz Jedinstva u nizu. U prošlom kolu su takođe gostovali i porazio ih je Zadrugar iz Donjeg Crnjelova sa 1:0.

Sloboda – Jedinstvo 2:1 ( 1:1)

Donji Zagoni. Stadion Slobode. Gledalaca: 30. Sudija: Luka Maletić (Bijeljina). Strijelci: Sreten Sojić 37', Milan Malivojević 50', [FK Sloboda (Donji Zagoni)]; Branimir Đokić 8', [FK Jedinstvo (Roćević)]. Žuti kartoni: Sreten Sojić 83', Luka Stankić 48', [FK Sloboda (Donji Zagoni)]; Marko Čavić 58', Goran Tokanović 77', Božo Stanojević 90', [FK Jedinstvo (Roćević)];

Sloboda: Branimir Đokić (G) , Saša Pantić , Radislav Stevanović (K) , Mićo Gajić (od 46' zamijenjen sa Saša Petrović), Milan Malivojević , Sreten Sojić , Dejan Todorović , Petar Mihajlović , Luka Stankić , Darko Bojanović , Goran Stevanović (od 60' zamijenjen sa Rade Stevanović)

Jedinstvo: Savo Lakić (G) (K) , Predrag Ristić , Nedeljko Sekulić , Danijel Pisić (od 77' zamijenjen sa Darko Lukić), Darko Kostić , Miljan Pisić , Darko Pisić (od 62' zamijenjen sa Miroslav Petrović), Milan Nikolić (od 52' zamijenjen sa Božo Stanojević), Nikola Borenović , Goran Tokanović , Marko Čavić

Sloboda 2 : 1 Jedinstvo
Mladost (BS) 1 : 1 Zadrugar
Tabanci 2 : 0 Birač
Šekovići 3 : 0 Mladost (VO)
Lokanj 5 : 0 Janja 2009
Trnovica 1 : 1 Podrinje