Novi poraz Kozare

Kozara

Na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u Gradišci pred oko dvije stotine gledalaca danas je odigrana utakmica 7. kola mtel: I lige  Republike Srpske u kojoj su fudbaleri Kozare poraženi od Slobode iz Novog Grada sa minimalnim rezultatom 0-1.

Od prve minute igra se otvoreno na obe strane. I jedna i druga ekipa bore se za prevlast na sredini terena. Prvi pokušava Alvarez u 15. minuti, ali njegov šut završava pored gola mladog Glišića, koji je danas među stativama zamijenio povrijeđenog Modića. Nešto su agilniji gosti iz Novog Grada, pokušava Dodig nogom u 24., pa zatim glavom u 29. minuti, ali bez veće opasnosti po gol Glišića. U 33. minuti slobodni udarac izvodi Zgonjanin, a Glišić majstorskom paradom loptu izbacuje u korner. U 40 . minuti slobodni udarac za Kozaru izvodi Savanović, lopta se odbija do Malbašića koji jako šutira po sredini gola sa oko dvadeset metara ali pogađa golmana Slobode, koji izbacuje loptu u korner. U posljednjoj minuti poluvremena, stopostotnu priliku za Kozaru ne koristi Malbašić kojeg u šesnaestercu gostiju odlično upošljava Bobić. Malbašić izlazi sam pred Traku i šutira sa nekih osam metara, ali Trako fantastično brani i na poluvrijeme se odlazi bez promjene rezultata.

I u drugom poluvremenu čvrsto se igra na obe strane. U 52. minuti Leli šutira, Glišić brani, uslijedila je brza kontra po desnoj strani Savanovića, koji šalje loptu u šesnaesterac gostiju, ali niko od igrača Kozare ne stiže da isprati loptu koja odlazi u aut. Šutira Malbašić nakon dodavanja Šikanjića u 55. minuti, ali lopta odlazi pored gola. Pokušava i Šiknjaić, nakon što se izborio za loptu, par minuta kasnije, ali je i on neprecizan. U 79. minuti dobra akcija gostiju, tačnije dvojice Argentinaca u redovima Slobode. Najprije Alegre šutira nakon prodora, Glišić odlično brani, ali na odbijenu loptu natrčava Alvarez i posprema je u mrežu za vođstvo gostiju od 0-1. Pokušavaju igrači Kozare da dođu do izjednačenja, ali odbrana gostiju je na mjestu. U prvoj minuti sudijske nadoknade, sudija Maletić pokazuje pomalo prestrogo Bobiću drugi žuti karton i Kozara zadnje minute igra sa igračem manje. Ipak, uspjevaju da naprave još jednu šansu, Malbašić šutira sa visine peterca, ali njegov šut blokira odbrana Slobode i utakmica završava pobjedom gostiju iz Novog Grada.

Sljedeće subote 2. 10. 2021. godine fudbalere Kozare ponovo očekuje težak ispit. U utakmici 8. kola mtel: I lige  Republike Srpske koja se igra u Stanišićima domaćin će im biti Zvijezda 09. Utakmica počinje u 15 časova i 30 minuta.

Kozara – Sloboda 0:1 (0:1)
Stadion: Gradski stadion. Gledalaca: 120. Sudija: Stefan Maletić (Bijeljina). Strijelci: Valentin Alvarez 79', [FK Sloboda (Novi Grad)]. Žuti kartoni: Savo Veljkić 32', Aleksandar Malbašić 55', Nemanja Janičić 60', Luka Bobić 63', [FK Kozara (Gradiška)]; Marin Samardžić 81', Mladen Zgonjanin 90', Genaro Bautista Lelli 90', [FK Sloboda (Novi Grad)];

Kozara: Pavle Glisic (G) , Nemanja Janičić (od 79' zamijenjen sa Duško Pepić), Savo Veljkić , Luka Bobić , Asmir Hamzić , Draško Lolić , Aleksandar Malbašić (K) , Sergej Govedarica (od 68' zamijenjen sa Luka Đurić), Mihajlo Savanović (od 81' zamijenjen sa Djordje Veljkic), Bojan Kremenović , Milan Šikanjić

Sloboda : Elvir Trako (G) , Mile Kovačević , Mateja Dodig (K) , Marin Samardžić , Valentin Alvarez (od 90' zamijenjen sa Lazar Radišić), Sabit Alispahić , Mladen Zgonjanin , Edin Kesić (od 86' zamijenjen sa Miloš Sadžak), Nenad Rašević , Alen Nuhanović (od 75' zamijenjen sa Francisco Osvaldo Damian Alegre), Genaro Bautista Lelli (od 90' zamijenjen sa Pavle Vujanović)

Podrinje 1 : 2 Drina
Željezničar ST 3 : 0 Ljubić
Borac 0 : 1 Sutjeska
Modriča Alfa 0 : 1 Sloga
Budućnost 0 : 2 Omarska
Slavija 4 : 0 Zvijezda 09