Fantastičan derbi u Vojkovićima ostao u sjeni katastrofalnog Radenka Jovića

Fudbaleri Famosa i Romanije podijelili su po bod u utakmici 8. kola Druge lige Republike Srpske grupa "Istok" odigravši 1:1.

Bio je ovo fantastičan komšijski derbi u Vojkovićima, jedna od najboljih utakmica koja je viđena u posljednje vrijeme u Istočnom Sarajevu. Podjela bodova je možda i najrealniji ishod na kraju, mada i da je utakmica otišla na bilo koju drugu stranu ne bi se imalo šta zamjeriti. I zato, gorak ukus u ustima ostaje što je ovaj derbi upropastio svojom arbitražom nedorasli sudija Radenko Jović iz Bijeljine. Suđenje nedostojne rekreacije sa prijateljima, a kamoli nekog organizovanog ranga takmičenja. Da postoji fudbalska pravda, ovo bi trebala biti i posljednja utakmica koju sudi u Drugoj ligi Radenko Jović iz Bijeljine.

Romanija je došla sa željom da uzme bodove. Sretko Vuksanović, prekaljeni majstor, postavio je Romaniju u dupli blok i Famos je teško pronalazio put do šesnaesterca Romanije, a u ofanzivi imao je neugodne, prije svega, Marka Blagojevića, Marka Maljukana i Miloša Košarca.

Prvu priliku na utakmici, ipak, ima Famos. Danel Blažić je pobjegao odbrani Romanije, ali mu je danas izvrsni Nemanja Jokić ušao u šut i fantastično ga zaustavio. Prva od njegovih mnogobrojnih intervencija, sa kojima je zaslužio epitet apsolutnog junaka utakmice.

Romanija do gola dolazi u 30. minutu utakmice. Svirao je tu Radenko Jović jedan od svojih mnogobrojnih sumnjivih prekršaja, pa ovaj se gotovo može nazvati i nepostojećim, to su vidjeli apsolutno svi na stadionu da je izbijena lopta, ali ne i Radenko Jović. Bio je to slobodan udarac na neka 23-4 metra od gola, loptu je uzeo Nikola Živković i fantastičnim udarcem pogodio gol Marka Terzića. Eto, seriju Famosa bez primljenog gola koja je trajala 660 minuta prekinuo je baš dugogodišnji prvotimac Famosa.  Već tada, ekipa Famosa je izgubila živce sa sudijom Jovićem i u nemoći samo ga pitala "u čemu je problem sa ovako tendencioznim suđenjem, da se ne upotrijebi neka grublja riječ.

Mogla je Romanija nakon tog pogotka i da kompletno završi posao. Marko Maljukan iz slobodnog udarca pogađa stativu, a onda i Njegoš Baričanin glavom pogađa prečku. Upravo kod tog duela došlo je do nezgodnog sudara Baričanina i Eleza, pa je štoper Famosa u ovoj utakmici morao napustiti teren, što je bio dodatni problem za ekipu iz Vojkovića.

U drugo poluvrijeme mnogo agresivnije ulazi Famos. Već u 48. minuti Armin Šehić je u prilici, sada je stativa miljenica Romanije. Nakon toga ređale su se prilike i na jednoj i na drugoj strani. Anes Demirović iz slobodnog udarca ponovo trese stativu Jokićevog gola, a na drugoj strani kolosalnu šansu propušta Marko Blagojević. Zaobišao je i Marka Terzića i kada se očekivalo da samo loptu plasira u nebranjenu mrežu loše je udario i nije pogodio gol.

I onda u 70. minuti Famos stiže do izjednačenja. Danel Blažić se još jednom izborio za loptu u kaznenom prostoru, ovaj put ga odbrana Romanije neoprezno ruši, a Radenko Jović ovo jednostavno nije mogao da ne svira. Pokazao je na penal kojeg je u gol pretvorio Anes Demirović.

Mogao je Famos i do potpunog preokreta, ali zicere Armina Šehića i Danela Blažića brani fantastični Nemanja Jokić.

Nervoza uslijed katastrofalnog suđenja sudije iz Bijeljine kuliminirala je bespotrebno u 90. minuti, kada dolazi do sukoba igrača na terenu, a crvene kartone dobijaju Nemanja Lukić i Marko Marković.  Samo prisebnom reakcijom aktera na terenu sukob nije značajnije eskalirao, i za to ekipe zaslužuju velike pohvale.

FAMOS - ROMANIJA 1:1 (0:1)