Konačnio, slavlje Kozare

Kozara - Podrinje 4:0

Na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u Gradišci u utakmici 13. kola mtel: I lige  Republike Srpske fudbaleri Kozare savladali su Podrinje sa 4-0.

Tek oko pedesetak gledalaca imalo je priliku da uživa u odličnom izdanju Kozare danas. Od prve minute minute igrači Kozare kreću agresivno prema golu protivnika. Već u 3. minuti prvi pokušava Savanović, ali pogađa vanjski dio mreže gola gostiju iz Janje. U 8. minuti odličan prodor Bobića, koji centrira i pronalazi Šikanjića koji zahvata loptu glavom, ali ona odlazi zamalo pored gola. U 14. minuti Jevđenović upošljava Jezdića, koji šutira pored gola. U 22. minuti Lolić izvodi slobodni udarac, ali je golman Bećirović siguran. Malo kasnije zaustavlja i šut Đurića. U 36. minuti odličan napad Kozare, ali odbrana Podrinja u zadnji tren blokira Šikanjićev šut. Janićić dobro šutira u 37. minuti nakon ubačaja Savanovića, ali lopta odlazi zamalo pored stative. Traje pritisak Kozare prema golu gostiju, pokušava ponovo Đurić, ali Bećirović izbacuje loptu u korner i do poluvremena rezultat se ne mijenja.

I u drugom poluvremenu nastavljaju izabranici Nedžada Žerića agresivno prema golu Podrinja i već u 47. minuti trud se isplatio. Savanović pasom pronalazi Šikanjića, koji jako šutira i pogađa mrežu Podrinja za vođstvo Kozare od 1-0. Samo minut kasnije pokušava Savanović, ali lopta odlazi zamalo preko gola. Rastrčani Savanović pokušava i koji minut kasnije, a odmah poslije Šikanjićev šut brani Bećirović. U 54. minuti Lolić odlično pronalazi Šikanjića koji u padu glavom šutira, ali lopta odlazi tik pored stative. U 57. minuti prodor Savanovića, koji upošljava Lolića, koji šutira sa ivice šesnaesterca, tik preko prečke. Minut kasnije Šikanjić upošljava Savanovića, koji šutira, ali Bećirović brani. Traje pritisak Kozare od početka poluvremena, gosti iz Janje ne uspijevaju da ublaže napade Kozare. U 62. minuti pokušava Đurić, ali lopta odlazi pored gola. U 68. minuti odbrana Podrinja polušava da spriječi napad Kozare, ali lopta dolazi do Runića koji jako šutira sa dvadesetak metara i Kozara vodi sa 2-0. Ni vođstvo ne usporava rastrčene igrače  Kozare. Već tri minuta kasnije, Savanović pokušava glavom nakon ubačaja Malbašića, ali golman Podrinja brani. Minut kasnije, Lolić nakon prodora pronalazi Šikanjića, koji prima grudima loptu i jako šutira iz voleja, ali lopta odlazi zamalo preko gola. Minut kasnije, opet ista kombinacija, Lolić odlično upošljava Šikanjića a ovaj postiže svoj drugi gol na utakmici i Kozara vodi sa 3-0. Dva minuta kasnije šut Savanovića Bećirović paradom izbacuje u korner. Pokušavaju Šikanjić i Savanović, ali Bećirović brani. Šef stručnog štaba Kozare u posljednjim minutama utakmice daje priliku debitantima mladima Nikić Filipu i Šikuljak Danilu koji upisuju prve prvenstvene minute u dresu Kozare. Iako su u igri četiri nova igrača, Kozara ne staje sa napadima i u posljednjoj minuti Malbašić upošljava Matića koji postiže svoj prvi gol u seniorskoj konkurenciji i postavlja konačni rezultat 4-0 i Kozara zasluženo dolazi do pobjede.

Ostala su još dva kola do kraja jesenjeg dijela prvenstva u mtel: I ligi Republike Srpske. Sljedeće subote 6. 11. 2021. godine igraju se utakmice pretposljednjeg 14. kola mtel: I lige  Republike Srpske. Fudbaleri Kozare će na gostovanje u Banja Luku ekipi Željezničar Sport Team-a. Utakmica počinje u 13 časova

Kozara - Podrinje 4:0 (0:0)

FK Kozara (Gradiška): Modić S., Janičić N., Bobić L. (od 46. min. Govedarica  S.), Hamzić A., Lolić D. (od 86. min. Nikić F.), Malbašić A., Savanović M. (od 86. min. Matić B.), Đurić L. (od 82. min. Pepić D.), Kremenović B., Šikanjić M. (od 89. min. Šikuljak D.), Runić M., trener Žerić N., nisu igrali: Glišić P., Kisin D.

FK Podrinje (Janja): Bećirović S., Zupur U., Prcić F., Dujković M., Đokić A., Jezdić V. (od 59. min. Savić D.,), Nasufović V. (od 79. min. Stevanović N.), Ristić Ž. (od 59. min. Maksimović M.), Perković V. (od 79. min. Jelić S.), Erić D., Jevđenović N., trener: Stajić Z., nisu igrali:  Ilić B., Đukić S.

Modriča Alfa 3 : 0 Drina
Budućnost 1 : 0 Borac
Slavija 2 : 2 Željezničar ST
Kozara 4 : 0 Podrinje
Krupa 4 : 1 Ljubić