Jošilo donio produžetak ali Igokea ipak izgubila

Košarkaši Igokee doživjeli su četvrti poraz u ABA ligi. Igokea je poražena u Baru od Mornara, rezultatom 82-76 nakon produžetka.

Igokea je sjajno otvorila susret i povela je sa 8-0. Međutim, serijom grešaka omogućili su Mornaru da napravi preokret. Domaći tim dobio je prvi period sa 26-20. Trojkama Jeremića imali su i +9 na startu drugog perioda. Međutim, Igokea je zaigrala bolje i sa više energije. Zahvaljujući najviše Iliću, Igokea je na odmor otišla sa tri poena zaostatka.

Igokea je odlično otvorila drugo poluvrijeme te je povela sa 53-48. Lošom odbranom linije za tri poena Igokea je omogućila Mornaru da dođe do preokreta pa su domaći sa +5 ušli u poslednji period. U poslednjem periodu vodila se velika borba. Igokea je imala šansu da dobije meč ali je Voler promašio trojku. Ipak, Jošilo je uhvatio ofanzivni skok i pogodio za 72-72.

U prva tri minuta produžetka bio je egal. Međutim, izgubljena lopta na ubacivanju kao i loše građenje skoka, koštalo je Igokeu na kraju i morala je ekipa Dragana Bajića čestitati rivalu na prvoj pobjedi u sezoni.

Mornar je predvodio Jeremić sa 19 poena dok je Igokeu predvoido Ilić sa 22 poena.