Stakorina trijumfalno stavila tačku na polusezonu

Stakorina je na najbolji mogući način spustila zavjesu na jesenji dio prvenstva – uzevši tri boda na vrućem terenu u Srebrenici. Iako je izvojevana sa minimalnih 0:1, pobjeda nad Guberom ekipu iz Čajniča dovela je na četvrto mjesto na tabeli drugoligaškog Istoka, dok je poraz domaću ekipu koštao pada na petu poziciju.

Trijumfom zapečatili polusezonu: FK Stakorina, Čajniče

Čajničani su na Vidikovac došli sa jasnim ciljem – da se kući vrate sa bodovima. Od izlaska na teren su bolje otvorili meč i već u 10. minutu imali prvu dobru priliku da promijene rezultat, ali Nemanja Gigović, nakon sjajnog prodora po lijevoj strani, šutira pored gola. Vidjevši da su gosti ozbiljni, Srebreničani pojačavaju napad i šutevima sa dvadesetak metara pokušavaju Kuljanin, Smajilović i Fehratović, ali svaki udarac ide preko gola. I kada se činilo da će prvo poluvrijeme biti završeno bez pogodaka, pet minuta prije dlaska na odmor, Nemanja Gigović iz prekida sjajno ubacuje za kapitena Stakorine, Kajevića, koji glavom loptu smješta u mrežu domaćih, za 0:1.

U drugo poluvrijeme obje ekipe ulaze borbeno i nakon samo par minuta igre, najbolji igrač u dresu Gubera, Kuljanin, izlazi sam pred Perišića i pokušava da ga lobuje, ali lopta odlazi preko prečke. Pokušavali su Srebreničani ubacivanjima sa strane da poravnaju rezultat, ali odbrana Stakorine je bila čvrsta. Do kraja susreta vrijedne su pomena  i šanse iz kontri Tošića i Obradovića iz Furtulinog tima, ali je stameni kapiten Bodiroga uspio sačuvati svoju mrežu i Guber od većeg poraza na kraju polusezone.

Iako bi najrealniji ishod ovog meča bila podjela bodova,  izgleda da je Stakorina ipak imala i veću želju za pobjedom i malo više sreće.

„Iako smo znali da je Guber nezgodan protivnik, posebno na svom terenu, sebi smo dali zadatak da se kući vratimo sa bodovima, samo je bilo pitanje hoće li to biti jedan ili sva tri. Ponosan sam na svoje saigrače koji su ostavili srce na terenu i polusezonu završili veoma važnom pobjedom. Slijedi nam odmor tokom koga ćemo malo posložiti kockice i poraditi na ispravljanju grešaka koje smo uočili i zbog kojih smo gubili bodove kada nije trebalo. Mislim da smo zasluženo stigli do 4. mjesta jer ne treba zaboraviti da smo jedina ekipa koja je s liderom drugoligaškog Istoka, Slogom 2, u prvenstvu podijelila bodove, a u Kupu Milan Jelić izvojevala pobjedu“, zaključio je kapiten Stakorine Boban Kajević.

Stakorina je u jesenjoj polusezoni ubilježila  osam pobjeda, tri remija i četiri poraza, postigla je 23 pogotka, a primila 17, dok su Srebreničani sedam puta pobijedili, a po četiri puta upisali remi i poraz.

Guber – Stakorina 0:1 (0:1)

Stadion: Vidikovac u Srebrenici