Strahinja Stanišić slavio na prvenstvu Kipra, Maja Tadić srebrna

Reprezentativac Srbije u skijanju, Strahinja Stanišić, slavio je pobjedu na prvenstvu Kipra u slalomu koje je danas održano u crnogorskom Kolašinu.

Stanišić je dva laufa prošao sa vremenom 1:28.95, 29 stotinki ispred reprezentativnog kolege, Alekse Tomovića. Treći je bio reprezentativac BiH, Dino Terzić.

Mladi Milivoje Mačar je odvezao jednu od svojih boljih trka u dosadašnjoj karijeri i zauzeo je peto mjesto, a Alen Bičakčić je zauzeo 11. mjesto.

Kod djevojaka, Maja Tadić se pojavila po prvi put ove sezone na takmičenju i osvojila je drugo mjesto. Ona je imala zaostatak od 1.63 sekunde za pobjednicom, Jelenom Vujičić iz Crne Gore. Treća je bila Oudri Alis King, reprezentativka Hong Konga. Druga naša takmičarka, Teodora Filipović zauzela je četvrto mjesto.