Vlasenica podijelila bodove sa Rudarom 1925

Vlasenica je u prvoj takmičarskoj utakmici ovog  proljeća  podijelila bodove sa Rudarom 1925.  Poslije dva kola prinudne pauze zbog vremenskih neprilika, Vlaseničani su na svom  Gradskom stadionu ugostili ekipu iz Ugljevika.

FK Vlasenica

Iako su pred početak susreta vjerovali da će sva tri boda ostati u Vlasenici, domaćini su se vrlo brzo uvjerili da  Rudar 1925, iako je u donjem dijelu tabele,  nije nimalo lak  protivnik. Ekipi Vladimira Janjića na ruku nije išlo ni odsustvo četiri standardna prvotimca: kapitena Mladena Majstorovića, Filipa Vuksića, Nebojše Kovačevića i Milana Sekulića, i novajlije Marka Kolakovića, pa je na mlađim igračima bio sav teret ovog meča.

U prvom poluvremenu domaća ekipa je imala inicijativu, pokušavala da presingom i napadima ugrozi goste, ali mreža je ostajala mirna. U 31. minutu prednost Vlasenici donosi protivnički igrač, Živanović. Ugljevičani su krenuli u napad, koji na nekih dvadesetak metara od svog gola Vlasenica prekida, kreće u kontru, a Rudarova „dvojka“ pokušavajući zaustaviti loptu sa lijeve strane, trese vlastitu mrežu. U samom finišu prvog dijela odlična akcija Erdelića koji ulazi u šesnaesterac gostiju, šalje loptu u u pet metara Jovanoviću koji  je vješto smješta  iza Simojlovićevih leđa, ali linijski sudija signalizira nedozvoljenu poziciju. U prvom poluvremenu vrijedan je pomena i pokušaj mladog Tešića koji je na ubačen centaršut iz slobodnog udarca, loptu dočekao glavom, ali ona odlazi pored stative.

U drugi dio susreta Vlaseničani ulaze bezvoljnije, a gosti nakon samo desetak minuta igre uspijevaju poravnati rezultat.  Nakon što je predriblao dva-tri domaća igrača, Božić  je povukao loptu i sa nekih 25 metara  je zakucao u mrežu domaćina. Minut-dva prije nego što je sudija odsvirao kraj, Marinković izlazi sam pred golmana Vlasenice, ali lopta odlazi preko prečke, pa se susret završava podjelom bodova.

Vlaseničanima ostaje da žale za poništenim pogotkom Jovanovića, koji bi sigurno presudio da ishod bude u korist domaće ekipe.

„Pred kraj prvog poluvremena moglo je biti  2:0, ali pomoćni sudija je podigao zastavicu i Jovanovićev pogodak je poništen. Neću da dovodim u pitanje sudijsku odluku, hoću da vjerujem da je bila ispravna. Bila je ovo očekivano  tvrda utakmica. Željeli smo tri boda, ali nismo očekivali da će protivnik biti ovako tvrd orah. Možda je presuzdilo to što je ovo njima treća utakmica a nama tek prva. Oni su već posložili kockice, dobili na uigranosti,  ekipa im  je bolja nego u prošloj polusezoni. Mi smo pokušavali nekim presingom i napadima ali svi su bili jalovi. Ne treba zaboraviti da nismo bili kompletni. Bilo je grešaka, najviše zbog neredovnih treninga, ali  zadovoljan sam i igrom i zalaganjem naših momaka. Bitno je da smo upisali bod“, priča Đuro Vuksić, predsjednik Vlasenice.

Poslije dva poraza, ekipa iz Ugljevika zadovoljna je bodom koji nosi sa gostovanja u Vlasenici.

„Nama je bar bod danas bio imperativ. Imali smo stipostotnu šansu  za tri boda, ali danas očito nismo imali sreće Došli smo da odigramo čvrstu i borbenu utakmicu i u tome smo uspjeli. Uzeli smo bod i to je nama dovoljno u daljoj borbi za sigurno mjesto na tabeli. Sljedeću utakmicu igramo na svom terenu i sigurno je da ćemo dati sve od sebe da ubilježimo i prvu pobjedu“, kazao je  kapiten Rudara 1925 Dejan Davidović.

Ponijeli bod u Ugljevik: FK Rudar 1926

Sljedeću, utakmicu 19. kola,  Vlasenica narednog vikenda igra u Višegradu, a nakon toga slijede i nadoknade mečeva 16. i 17. kola, dok će Rudar 1925 odmjeriti snage sa još jednom ekipom iz vrha, nevesinjskim Veležom.

Vlasenica – Rudar 1925 (Ugljevik) 1:1  (1:0)