Sloga ipak bolja

Kozara - Sloga 2:3

Na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u Gradišci, danas je odigrana utakmica 25. kola mtel: I lige  Republike Srpske FK Kozara (Gradiška) – FK Sloga (Doboj) u kojoj su gosti nakon rezultatske klackalice slavili sa 2-3.

Po prohladnom i vjetrovitom vremenu, prve minute prolaze u međusobnom ispitivanju snaga. Prvu šansu gledamo u 13. minuti i odmah gol. Savanović prihvata loptu na desnoj strani, oslobađa se pratioca i majstorski centrira, Đurić Luka natrčava,  glavom šalje loptu je iza leđa golmana Sloge Kneževića i dovodi Kozaru u vođstvo. Sljedećih dvadesetak minuta, ekipe se smjenjuju u napadima, ali se igra između šesnesterca, bez većih šansi. U 34. minuti nakon kontre Sloge, Dadić šutira i poravnava rezultat na 1-1. Minut kasnije uzvraća Kozara preko Maksimovića, ali je Knežević na mjestu. U 36. minuti nova promjena rezultata. Gotovo istovjetnu akciju kao kod prvog gola ponavljaju gosti, a strelac za vođstvo Sloge je Stevanović. Pokušava da uzvrati na drugoj strani Savanović, ali lopta odlazi preko gola.

Na početku drugog poluvremena prva prijeti Kozara, ali šut Savanovića blokira odbrana Sloge. u 55. minuti Malbašić jako šutira, Knežević odbija loptu na koju natrčava Savanović, ali Knežević uspijeva da odbrani i taj udarac. U 60. minuti izjednačenje. Maksimović se vješto oslobađa čuvara, jako šutira i šalje loptu iza leđa nemoćnog Kneževića. Činilo se da Kozara može i do sva tri boda, ali u 75. minuti Milaković bježi odbrani Kozare i dovodi goste u vođstvo od 2-3. Pokušavaju igrači Kozare da dođu do izjednačenja, ali u tome ne uspijevaju i gosti iz Doboja dolaze do pobjede.

Za tri dana, u  subotu 30. 4. 2022. godine na rasporedu su utakmice 26. kola mtel: I lige  Republike Srpske. Fudbaleri Kozare putuju  Foču gdje će im domaćin biti Sutjeska. Utakmica počinje u 16 časova i 30 minuta.

FK Kozara (Gradiška): Modić S.,Kovačević M., Hamzić A., Malbašić A., Savanović M. (od 85. min. Matić B.), Đurić L. (od 73. min. Lolić D.), Jandrić S., Popović A. (od 77. min. Govedarica S.), Maksimović D., Pepić D., Runić N., trener Žerić N., klupa: Glišić P., Veljkić S., Ljepojević L., Ilić D.

FK Sloga (Doboj): Knežević V., Dadić F., Zajić D. (od 90. min. Knežević D.), Radić R., Stevanović U. (od 77. min. Hrubik D.), Milaković A. (od 85. min. Šujić G.), Džaferović H. )od 46. min. Bilal A), Šaula O., Janjić S., Starčević O. (od 46. min. Marković B.), Ristić D., trener: Ćurguz Z.  klupa: Đulčić D., Božić S.

Sloboda 1 : 0 Drina
Tekstilac 2 : 0 Zvijezda 09
Krupa 4 : 0 Omarska
Kozara 2 : 3 Sloga
Slavija 3 : 1 Sutjeska
Budućnost 1 : 3 Ljubić