Leotar lako pao

U okviru 29. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, HŠK Posušje je na stadionu Mokri dolac slavio najbitniju pobjedu u ovoj sezoni protiv ekipe FK Leotar sa 2:0.

Posušje je dobro počelo utakmicu, a u sedmoj minuti utakmice Pavković je dobro šutirao, međutim Puletić je odbranio njegov udarac. Samo šest minuta kasnije Posušje je povelo.

Čubrilo je izgubio loptu, a nakon toga Pavković je zaobišao golmana Puletića i na prazan gol pogodio za 1:0. Ono što vrijedi istaći jeste da je u prvoj minuti Miodrag Bodiroga napravio jednu izmjenu, gdje je igrač zaštićenog godišta Medan napustio teren, a umjesto njega je ušao Miljan Govedarica.

Nova šansa za Posušje desila se u 15. minuti utakmice kada je Milanović odlično centrirao, ali je Pavković promašio loptu. Sedam minuta kasnije Bešlić šutira sa deset metara, ali Puletić ponovo uspješniji.

Ipak, u 38. minuti utakmice Puletić nije mogao spasiti svoju mrežu. Drugi put danas Pavković je pgodio nakon centaršuta Maglice sa desne strane. Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao, te je Posušje imalo prednost od dva gola razlike.

Drugo poluvrijeme nastavljeno je u dominaciji Posušja koje je zaista moglo slaviti ubjedljiviju pobjedu. U 47. minuti utakmice zatresla se prečka nakon udarca Horića, a deset minuta kasnije Puletić je odbranio udarac Milanovića.

Igrala se 64. minuta utakmice kada je Milanović imao još jednu dobru šansu, ali je šutirao visoko preko gola. Do kraja utakmice pravih prilika nije bilo, Leotar je prvi put zaprijetio preko Paranosa, a njegov udarac je otišao preko gola u 71. minuti utakmice.

Na kraju ovo je sigurno najvažnija pobjeda za Posušje, jer je ovom pobjedom izjednačilo se sa ekipom Slobode, te obje ekipe imaju po 29 bodova, odnosno dva boda više od Leotara i četiri boda više od Rudara iz Prijedora koji se nalazi u zoni ispadanja.

Sarajevo 1 : 0 Radnik
Željezničar 0 : 0 Borac
Široki Brijeg 0 : 1 Tuzla City
Sloboda 0 : 2 Zrinjski
Velež 1 : 0 Rudar Prijedor
Posušje 2 : 0 Leotar