53.Međunarodni rukometni TV turnir šampiona "Doboj 2022": Borac doživio drugi poraz

Rukometaši Celja Pivovarne Laško su pobjedom završili grupnu fazu. Oni su savladali šampiona Bosne I Hercegovine ekipu Borac M.Tel rezultatom 32:26. Ukoliko se ne dese neka nepredviđena iznenađenja oni će najvjerovatnije u subotu igrati utakmicu za treće mjesto.

Do desetog minuta igralo se uglavnom gol za gol, tada je rezultat glasio 7:7. A onda Celje Pivovarna Laško postiže dva uzastopna gola i vodi 9:7. Tekao je 20.minut Celjani su imali gol prednosti 13:12. Golovima Vlaha i Strmljana Slovenci odlaze na plus tri 15:12. Dva minuta do odlaska na odmor rezultat na semaforu je stajao 16:14 u korist izabranika Alema Toskića. U preostala dva minuta serija 3:0 Celja za 19:14 po isteku tridesetog minuta.

Borac je u 33.minutu serijom 3:0 došao na minus tri 17:20. Celjani uzvraćaju serijom 5:1 i svoju prednost uvećavaju 25:18 (41.minut). Istom mjerom uzvraćaju banjolučani i smanjuju na 21:25 (44.minut). U 49.minutu Celjqani su imali rezultatsko preimućstvo 28:24. Na kraju zaslužena pobjeda Celja Pivovarne Laško 32:26.

U ekipi Celje Pivovarna Laško najefikasniji je bio Žiga Mlakar sa pet golova. U redovima Borca najubojitiji je bio Nikša Petrović sa sedam golova.

CELJE PIVOVARNA LAŠKO – BORAC M.TEL (19:14)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 500. Sudije: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (Tuzla, BiH). Delegat: Siniša Simić (Doboj, BiH). Sedmerci: Celje Pivovarna Laško 1(1), Borac M:tel 6(5). Isključenja: Celje Pivovarna Laško 10, Borac M:tel 6 minuta.

CELJE PIVOVARNA LAŠKO: Bojić, Strmljan 4, Knez 2, Mazej 3, Premović, Cokan 4(1), Marguč 1, Antonijević 1, Ivanković 4, Janc, Muhović, Žabić 4, Mlakar 5, Jasine (8 odbrana), Vlah 2, Martinović 2, Suholežnik, Gaberšek (4 odbrane, sedmerac). Trener: Alem Toskić.

BORAC M:TEL: Brkić (6 odbrana9, Ivanović 2, Perić 1, Jelušić, Kalamanda 2, Petrović 7(3), Nježić 4(2), Đelić, Tepić 4, Malivojević 4, Stojanović, Draganić, Štrbac, Rožić, Subotić (3 odbrane), Knezović, Momić, Bajčeta 2. Trener: Mirko Mikić.