Portoriko lako pao

Odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je selekciju Portorika sa 3:0 u setovima u drugom meču grupne faze na Svetskom prvenstvu.

Novo odlično izdanje selekcije Srbije i druga pobeda u isto toliko utakmica na SP.

"Orlovi" su ovoga puta sa 3:0 nadigrali Portoriko u Poljskoj.

Prvi set bio je dosta neizvestan, uprkos prednosti naše selekcije od pet poena, ali je Srbija u finišu uspela da ga prelomi u svoju korist i osvoji ga sa 26:24.

U drugom setu su odbojkaši Srbije konstantno vodili sa pet poena i do kraja seta održali tu prednost.

Dva seta razlike, dali su izabranicima selektora Kolakovića prostora da treći set odigraju bez ikakvog pritiska, što se pozitivno odrazilo na rezultat.

Treći set osvojen je sa 25:16 i tako je Srbija došla do nove pobede.

U dosadašnjem toku Svetskog prvenstva, pored Portorika, Srbija je bila bolja i od Ukrajine sa 3:0 u setovima.

Naredni meč, Srbija igra 30. avgusta protiv selekcije Tunisa.