Mitrović nastavlja da rešeta

Aleksandar Mitrović

Srpski internacionalac Aleksandar Mitrović nastavio je sjajnu seriju igara i postigao vodeći gol i na večerašnjem meču sa Brajtonom za 1:0. Mitrogol je tako upisao i 101 gol za svoj tim.

Posle nekoliko nerealizovanih šansi u prvom poluvremenu Aleksandar Mitrović uspeva prvu priliku u 48 minutu da pretvori u pogodak i vođstvo svog kluba sa 2:0.

Domaćini nastavljaju sa pritiskom i već sedam minuta kasnije Fulam dolazi i do 2:0 posle greške odbrane Brajtona i autogola.

Samo par minuta kasnije Brajton posle napada dobija jedanaesterac i šansu da se vrati u meč.

Mekalister izvodi jedanaesterac i smanjuje na 2:1 u 60. minutu. Nastavlja se krajnje neizvestan duel, a Fulam uspeva da sačuva prednost do kraja meča.

Tim Fulama je uspeo da nanese prvi poraz Brajtonu koji ostaje na četvrtoj poziciji sa 10 bodova, dok je Mitrovićev klub sa 8 bodova napredovao do šeste pozicije na tabeli.

Identičnim rezultatom sa 2:1 pobedu je na svom terenu slavio i Sautempton protiv Čelsija, dok su Krital Palas sa Brentfordom i Lids sa Evertonom podelili bodove odigravši 1:1 u večerašnjim mečevima 5. kola Premijer lige.