Kup Srbije završen za Partizan

Partizan je eleminisan u prvom kolu Kupa Srbije posle penal serije na gostovanju Radničkom iz Sremske Mitrovice (1:1, 2:0).

Patrik Andrade je dao gol posle dodavanja Fusenija Dijabatea u 18. minutu utakmice.

Preokret u korist domaćih u sudijskoj nadoknadi doneo je Jovan Marinković, koji je u igru ušao u 73. minutu, a asistirao mu je Nikola Ristović.

Golman domaćih Mihailo Dragićević odbranio je šut s bele tačke Rikarda Gomeša.

U drugoj seriji prečku je pogodio Marko Živković, a u trećoj je Slobodan Urošević šutnuo pored gola.

Andradeov pokušaj nije bio dovoljno precizan da zatrese Marinkovićevu mrežu, koji je odbranio šut.

Od igrača Radničkog, precizni sa jedanaest metara bili su Nemanja Spasojević i Đorđe Petrović, dok su Stevan Kovačević i Ristović šutnuli preko gola.

Prvu šansu na utakmici imao je Partizan u trećem minutu, ali je Rikardo Gomeš bio neprecizan.

Posle gola Dijabatea, „crno-beli” su nastavili sa napadima, a Gomeš i Andrade nisu iskoristili još nekoliko prilika do kraja prvog poluvremena.

Partizan je imao više šansi i u drugom delu utakmice, dok su domaći fudbaleri pokušavali da ugroze gol crno-belih iz kontranapada.

Gosti su i u drugom delu imali nekoliko šansi, a neprecizni su bili Kristijan Belić, Svetozar Marković i Gomeš.

Radnički (N) 1 : 0 Javor Matis
Čukarički 1 : 0 Partizan
Voždovac 1 : 3 TSC
Vojvodina 2 : 0 Novi Pazar
Radnik 1 : 0 Napredak
Mladost (L) 0 : 0 Mladost GAT
Kolubara 2 : 1 Spartak ŽK
Crvena zvezda 2 : 0 Radnički 1923