Radnik na debiju remizirao u Tuzli

Futsaleri Salinesa i Radnika iz Bijeljine podijelili su po bod u utakmici prvog kola Premijer lig BiH odigravši 2:2.

Bila je ovo utakmica sa dosta uzbuđenja, ali i dosta grešaka i kartona. Viđena su čak dva i to ono što se rijetko viđa u istoj minuti, a da međusobno nisu povezana.

Poveo je Radnik već u 2. minuti kada bivši igrač Salinesa, Mirko Marinković pogađa za 0:1.

U 9. minuti prvo Nikola Vlačić gubi lopta, a onda i pravi prekršaj u začetku kontre, a sudija Farik Kečo mu pokazuje direktan crveni karton. Imali su domaći igrača više, ali samo koju sekundu jer onda golman Armin Mujić pravi prekršaj van kaznenog prostora, a sudije njemu pokazuju direktan crveni karton.

Promjene rezultata nije bilo sve do 32. minute kada Deni Imširović pogađa za 1:1. Ipak, Mirko Marinković drugim golom nedugo nakon toga vraća novu prednost Radniku, da bi u 36. minuti Deni Imširović pogodio i drugi put, ovaj put sa šest metara nakon što je golman gostiju, Danijel Ružičić skrivio penal.

FC SALINES - KMF RADNIK MD SHOP 2:2 (0:1)
Dvorana "Mejdan", Tuzla
Gledalaca: 100
Sudije: Farik Kečo (Sarajevo) i Mirza Zubić (Visoko)
Strijelci: 0:1 Marinković 2, 1:1 Imširović 32, 1:2 Marinković 33, 2:2 Imširović 36p
Žuti kartoni: S.Mujić, Imširović, Smajić Avdić (Salines), Jović, Marinković, Ružičić (Radnik)
Crveni kartoni: Armin Mujić (Salines) 9, Nikola Vlačić (Radnik) 9

SALINES: A. Mujić, Beganović, S. Mujić, Imširović, Isanović, Hasančević, Mujabašić, Radujković, Kuzmić, Smajić, Avdić, Softić, Todorić

RADNIK: Ružičić, Marinković, Pavić, Miljković, Rakić, Savić, Jovanović, Perković, Vlačić, M. Trifković, Jović, P. Trifković

Sarajevo 1 : 13 Mostar SG
MNK Hercegovina 10 : 1 Bosna Kompred
Konjic 10 : 2 Doboj
Radnik MD Šop 12 : 4 Sloga