Radnik u Čitluku ispisao nove stranice klupske istorije

Futsaleri bijeljinskog Radnika savladali su u 2. kolu Premijer lige BiH Brotnjo u Čitluku sa 6:2 i tako stigli do svog istorijskog trijumfa u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Nije dobro počelo po Semberce jer Darko Raguž u trećoj minuti pogađa za 1:0. Ipak, slavlje domaćih nije dugo trajalo jer Davor Arnautović svojim prvim golom u dresu Radnika donosi izjednačenje.

Cvijetin Pavić i Miroslav Miljković do poluvremena odvode Radnik i do 3:1, a goleada se nastavlja i u posljednjoj fazi utakmice kada Radnik stiže do još dva gola preko Mirka Marinkovića i Davora Arnautovića.

Domaći uspjevaju u 38. minuti preko Antonija Prusine da smanje na 5:2, ali pobjedu Radnika ovjerava Vladimir Džombić, isto tako svojim prvim golom u dresu novog premijerligaša.

MNK BROTNJO - KMF RADNIK 2:6 (1:3)
Gradska dvorana u Čitluku
Gledalaca: 200
Sudije: Siniša Ivančević i Aleksandar Railić (oba Banja Luka)
Strijelci: 1:0 Raguž 3, 1:1 Arnautović 5, 1:2 Pavić 10, 1:3 Miljković 13, 1:4 Marinković 34, 1:5 Arnautović 37, 2:5 Prusina 38, 2:6 Džombić 39
Žuti kartoni: V. Prusina, S. Dujmović (Brotnjo), Rakić (Radnik)

BROTNJO: Bevanda, Raguž, I. Ivanković, D. Ivanković, Pehar, M. Vučić, Džida, V. Prusina, Miličević, T. Vučić, S. Dujmović, A. Prusina, Čolak

RADNIK: Ružičić, Marinković, Pavić, Miljković, Arnautović, Savić, Ćulum, Džombić, M.Trifković, Jović, P. Trifković, Rakić

Bosna Kompred 2 : 3 Sarajevo
Mostar SG 5 : 0 Doboj
MNK Hercegovina 6 : 5 Sloga
Konjic 5 : 6 Salines
Radnik MD Šop 4 : 1 Brotnjo