Juniori Slavije nastavili pobjednički niz, kadeti poraženi

Kadeti i juniori Famosa iz Hrasnice i Slavije odigrali su danas u Istočnom Sarajevu svoje utakmice 11. kola Omladinske lige BiH grupa "Centar 1".

Zbog renoviranja stadiona u Hrasnici Famos je bio nominalni domaćin ovih susreta na stadionu sa vještačkom travom FK Slavija.

Juniori Slavije upisali su svoj peti uzastopni trijumf, šesti u posljednjih sedam utakmica i povećali su svoj niz neporaženosti na sedam mečeva. Praktično, već sada se može konstatovati da će Sokolovi još jednu sezonu igrati baraž za ulazak u Premijer ligu BiH. Slavija je protiv Famosa slavila pobjedu 2:1. Nakon što su u prvom poluvremenu promašili dosta šansi, neke i na nevjerovatan način, primaju gol za 1:0 i sa tim rezultatom se odlazi na odmor. U nastavku susreta ipak preokret, prvo Vukmanović koristi poklon odbrane Famosa i pogađa za 1:1, a onda Mihajlo Lubura postiže novi gol iz penala za potpuni preokret.

Žuti kartoni: -

FAMOS: Gušo, Đuderija (od 61. Primorac), Adilović, Mujanović (od 75. Hubijar), Poturak, Glušac (od 61. Šopović), Berilo (od 61. Dragolovčanin), Lokvančić (od 61. Fazlagić), Hujdur, Svraka (od 46. Holjan), D. Berilo

SLAVIJA: Vlačo, Pušara, Gojković, Pekij, Jevtović (od 85. G. Čelan), Aškraba, Cvijetić, M. Golijanin, Đ. Golijanin (od 88. Maksić), Vukmanović (od 71. L. Čelan), Lubura

FAMOS (H) - SLAVIJA 4:1 (0:1) KADETI
Sudija: Mirza Tičić (Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Tambur 44, 1:1 Merdžanović 63, 2:1 Bajrić 65p, 3:1 Bajrić 85, 4:1 Merdžanović 87
Žuti kartoni: Zijadić (Famos), Koprivica (Slavija)

FAMOS: Hubijar, Nišić (od 61. Šljivo), Fazlić, Čaušević, Merdžanović, Vejseli (od 88. Zejnelagić), Bajrić (od 88. Čolović), Mršo, Metiljević (od 61. Šatrović), Zijadić, Šehović (od 71. Međedović)

SLAVIJA: Kokot, Taušan (od 72. Kuzman), lale, Timotija, Tambur (od 59. Motika), Radulović (od 75. Papaz), Andrić, Purković, Koprivica, Simić, Forcan

Baton 3 : 1 Stupčanica
Famos 0 : 2 Radnik
SAŠK Napredak 2 : 2 Novi Grad
Slavija 2 : 1 Sutjeska
Bosna 2 : 0 Rudar