Leo porazio Hercegovinu

Hercegovina - Leotar

Rukometaši Hercegovine prvi put poslije tri godine napustili su poraženi Sportsku dvoranu „Nevesinjka“. Impresivna serija Nevesinjaca na domaćem terenu završena je u hercegovačkom derbiju u 10. kolu Premijer lige BiH. Bodove iz Nevesinja nosi Leotar nakon bolje igre u drugom poluvremenu.

Prvi dio susreta protekao je u rezulatskoj klackalici. Serijom 3:0 u posljednja dva minuta Trebinjci odlaze na odmor sa golom prednosti.

Leotar je mnogo bolje otvorio drugi dio susreta i već u 41. minutu na semaforu je stajalo 18:24. Najveću prednost od osam golova Trebinjci su imali u 50. minutu. Hercegovina se ni tada nije predavala. Riješeni da pred ispunjenom dvoranom do kraja odigraju u borbenom duhu Nevesinjci su uspjeli da prepolove prednost rivala, ali ne i da naprave veliki preokret.

Leotar je opravdao visok plasman na tabeli i nagovijestio da bi naredne sezone mogao igrati evropske utakmice. Hercegovini predstoji borba za očuvanje premijerligaškog statusa, ali je najvažnije što je već poslije deset kola rukometna popularnost u Nevesinju podignuta na maksimum. Atmosferu iz posljednjih nekoliko utakmica u Sportskoj dvorani „Nevesinjka“ priželjkuju i mnogo veće rukometne ekipe iz regiona.

U narednom kolu Nevesinjci putuju u Bugojno.

HERCEGOVINA – LEOTAR 31:36 (13:14)

Sudije: Dejan Berjan (I. Sarajevo), Goran Ilić (Doboj). Gledalaca: 500. Sedmerci: Hercegovina 6(5), Leotar 7(7). Isključenja: Hercegovina (6 min), Leotar (16 min).

HERCEGOVINA: Ivanović (3), Šarenac, Čabrilo (2), Dragović (10), Vujadinović, Vučić, Zečević (3), Cvijanović, Hadrović, Zlatić (1), Bratić, Kovač, Karanović (2), Tomić (8), Bešić, Ražnatović (2).

LEOTAR: Savović, Veraja, Arizanović, Parežanin (2), Milojević (4), Ninković, Knežević, Ratković (1), Todorov, Babić (4), Smajilbegović (1), Dimitrijević (10), Racković, Uljarević (1), Stanković (13).

Vogošća 31 : 27 Gračanica
Krivaja 34 : 35 Izviđač CO
Konjuh 32 : 29 Iskra
Hercegovina 31 : 36 Leotar
Goražde 33 : 30 Bosna
Gradačac 38 : 32 Sloboda