Dominantni Ismet Sejfić sam dobio Slaviju

Foto/ Vasilije Marković

Košarkaši sarajevske Bosne savladali su u 11. kolu prvenstva Bosne i Hercegovine Slaviju u Istočnom Sarajevu 84:75.

Dominirao je Ismet Sejfić  kroz prvu četvrtinu, ubacio čak 17 poena, dodao tome i šest skokova i domaći tim nije imao rješenje za njega. Izmijenjao je Stanić svu trojicu centara, na njemu, ali ideja kako da se zaustavi nije se pronašla. Na njegovim leđima Bosna ubacuje 30 poena za četvrtinu i na prvu obaveznu pauzu odlazi sa +8, 30:22.

Pokušao je trener gostiju Dženan Rahimić malo da odmori Sejfića na startu druge četvrtine uvođenjem Jaija Williamsa, što Slavija koristi, a kada je Damjanović poentirao uz faul, odmah je Rahimić i vratio Sejfića, što se osjetilo u igri i vrlo lako centar Bosne postiže još četiri poena za odbijanje naleta Slavije, a onda Bosna ulazi u pravi ritam i vrlo lako pravi dvocifrenu prednost, te odlazi i na +14, 49:35, zbog čega Srđan Stanić zove timeout. Nije on baš da je potpuno urodio plodom, Slavija nije uspjela da iskoristi nekoliko loših napada Bosne u nizu u finišu poluvremena, prišla je samo na -11, a Bosna poenima Holifielda i polovičnim bacanjima Sejfića odlazi na poluvrijeme sa velikih i zasluženih +14, 54:40.

Sejfić je ubacio čak 25 poena, uz nevjerovatnih već 15 skokova, tri blokade i dvije asistencije i najzaslužniji je što Studenti da odmor idu sa prednosti od 14 poena.

Ni treća četvrtina nije puno odudarala od onoga što smo gledali do tada. Slavija uspjeva trojom Foremana da smanji na -11, ali onda Muhamed Pašalić pogađa dvije trojke i odvaja Bosnu na +17.  Dodatni problem Slaviji je predstavila povreda Filipa Njegovanovića koji je završio utakmicu nakon što je na njega naletio Ismet Sejfić, a danas slabi sudijski trojac Komar-Radanović- Kovačević to nije vidio. Prišao je Ismet Sejfić odmah da se izvini, zatražio od publike i aplauz za Slavijinog košarkaša, a odmah je pritrčao i Bosnin fizioterapeut da pomogne. Ipak, i pored ukazane pomoći Njegovanović nije mogao da nastavi susret i otišao je u svlačionicu.

U 4/4 dosta sporiji ritam utakmice, Bosna za pet minuta postiže svega tri poena, ali nije dovela u pitanje pobjedu. Slavija nije uspjela da uhvati rezultatski priključak, rezultat je samo uspjela da smanji na jednocifren zaostatak, te Bosna slavi sedmu pobjedu u sezoni, dok je Slavija doživjela šesti poraz.

Najefikasniji u Bosni bio je Ismet Sejfić sa 37 poena i čak 25 skokova. Osim njega dvocifren je bio još samo Anthony Collins sa 12 poena. Kod Slavije, Makale Foreman je ubacio 22 poena, dok je Darko Damjanović ubacio 15.

OKK SLAVIJA – KK BOSNA 75:84 (22:30,18:24, 14:20, 21:10)