Veče iznenađneja u Ligi šampiona

Nekoliko iznenađenja u večerašnjim utakmicama 2. kola Lige šampiona.

Lil je kod kuće savladao Real Madrid 1:0 golom Davida sa penala u nadoknadi prvog poluvremena. Istim rezultatom Aston Vila je pobijedila Bajern Minhen, strijelac je bio Duran u 79. minutu.

Benfika je razbila madridski Atletiko čak 4:0 golovima Akturkoglua u prvom i Di Marije, Baha i Kokčua u drugom poluvremenu. Pobjedu je upisao Liverpul kod kuće nad Bolonjom od 2:0. Mekalister je pogodio u 11. minutu, konačan rezultat postavio je Salah u 75.

Blizu iznenađenja bio je zagrebački Dinamo koji je igrao sa Monakom kod kuće 2:2. Domaćin je vodio golovima Sučića i Baturine, da bi u 74. minutu Salisu smanjio, a Zakari sa penala u 90. donio bod Francuzima. Dinamo je od 92. igrao sa igračem manje, drugi žuti zaradio je Kačavenda.

Uzbudljivo je bilo u duelu Lajpciga i Juventusa koji je nakon preokreta slavio 3:2. Njemci su na poluvremenu imali prednost golom Šeška, ali je Vlahović izjednačio na startu drugog dijela. Šeško je sa penala ponovo donio prednost domaćinu, ali su Italijani preko drugog gola Vlahovića te Konseisaa došli do pobjede. Inače, Juve je od 59. minuta igrao sa igračem manje nakon isključenja Di Gregorija.

U posljednjem meču večeri Briž je kao gost savladao Šturm 1:0, golom Colisa u 23. minutu.

Red Bull Salzburg 0 : 4 Stade Brestois
VfB Stuttgart 1 : 1 Sparta Praha
Arsenal 2 : 0 Paris Saint-Germain
Barcelona 5 : 0 Young Boys
Bayer 04 Leverkusen 1 : 0 Milan
Borussia Dortmund 7 : 1 Celtic
Inter 4 : 0 Crvena zvezda
PSV Eindhoven 1 : 1 Sporting