Sloga odigrala neriješeno sa liderom Izviđačem

Rukometaši Sloge nisu uspjeli da lideru na tabeli ekipi Izviđač Central osiguranje nanesu prvi prvenstveni poraz, odigrali su neriješeno rezultatom 32:32. Cijeli susret igrao se faktički u egalu, najveća razlika je bila plus dva u korist dobojskog tima.
U devetom minutu Sloga je povela 3:1, a gosti ubrzo stižu do izjednačenja 3:3. Od tog trenutka igralo se gol za gol, sve do 24.minuta kada Sloga ponovo ima dva gola viška 14:12. S istom razlikom Sloga odlazi na odmor, rezultat je glasio 16:14.
Drugi dio bolje otvara Izviđač koji serijom 3:0 prelazi u vođstvo 17:16. U tim trenucima domaći pet minuta nisu uspjevali postići gol. Tek u 36.minutu Sloga poravnava 17:17. Ponovo se igralo izjednačeno s obje strane. Ljubušaci sa dva uzastopna gola u 51.minutu ponovo imaju vođstvo 27:26. Sloga uzvraća i vraća prednost na svoju stranu 28:27. I kada je trebalo da prelome meč nisu uspjeli, tome im je prepreka bio odlični golman Ivan Herceg. Prvo je pri rezultatu 26:26 odbranio sedmerac Tulendiću, a zatim i Miličeviću u 54.minutu i tako spriječio Slogu da ode na plus dva. Nastavilo se u egalu. Gosti 12 sekundi prije kraja dolaze do ko zna kojeg izjednačenja na meču 32:32. Sloga u preostalom vremunu u tih 12 sekundi nije uspjela da dođe do pobjede. Na kraju remi 32:32, možemo reći da je ovaj rezultat i najrealniji.
U redovima Sloge odličan je bio Nemanja Peštić sa 10 golova, Radomir Stojanović se upisao sedam puta u listu strijelaca. Kod Izviđača najefikasniji su bili Mladen Bošković sa 7, te Milan Vukšić i Marijan Šaravanja sa po šest golova, s tim da je Vukšić pet golova postigao sa linije sedam metara.
-Imali smo inicijativu stalno jedan, dva razlike, ali nikako nismo uspjeli prelomiti i otići na tri gola prednosti. Sa promašena tri penala i ne možemo očekivati više. Ova mlada ekipa nakon šokantnog ispadanja iz kupa od Vogošće, sigurno je da igra ohrabruje. Dobro je uzeti bod Izviđaču koji nema poraz ove sezone makar to bilo i kući. S obzirom na kvalitet protivnika imali smo malo smanjenu rotaciju. Vjerujem da će i drugi momci da daju svoj doprinos i da ćemo igrati još bolje u nastavku prvenstva.
U narednom kolu idemo Vogošći, smatram da smo spremni za tu ekipu i idemo na pobjedu. -rekao je trener Sloge Miljsn Stanić.
Strateg gostiju je vidno nezadovoljan izdanjem pojedinih igrača i konačnim rezultatom.
-S naše strane bila je lošija utakmica, nismo očekivali da će biti toliko grča. Bili smo prespori i pretromi i u odbrani i napadu. Imali smo golmana koji nam je čuvao leđa, kao što je i ekipa Sloge imala Bogdanovića. Veliki ulog je bar za nas bila ova utakmica,bili smo malo pod ručnom. U drugom poluvremenu smo malo očepili. Imali smo problema sa protivničkim pivotima. Bilo je nekih igrača koji nisu bili prisutni na terenu. -istakao je trener Izviđača Central osiguranja Toni Čolina.

SLOGA - IZVIĐAČ CENTRAL OSIGURANJE 32:32 (16:14)

Dvorana: Osnovne škole "Radoje Domanović" u Osječanima. Gledalaca: 100. Sudije: Dženan Grbić (Brčko) i Mirza Taletović (Gradačac). Delegat: Boško Čađo (Kozarska Dubica). Sedmerci: Sloga 5(2), Izviđač Central osiguranje 5(5). Isključenja: Sloga 4, Izviđač Central osiguranje 8 minuta.
SLOGA: Bogdanović (12 odbrana), Blagojević, Stojanović 7(1), Đorđević 1, Stanković 2, Marković, Tulendić 2, Bogdan Peštić 1, Nemanja Peštić 10, Simić, Ristić 4(1), Miličević 3, Maričić, Dejanović, Knežević 2, Bajović. Trener: Miljan Stanić.
IZVIĐAČ CENTRAL OSIGURANJE: Herceg (5 odbrana, 2 sedmerca), Vukšić 6(5), Odak, Šević 1, Ljubić 1, Bošković 7, Šimić, Bubalo, Šaravanja 6, Alihodžić, Pavlović 3, Ćeško 5, Dedić, Bebek 3, Purić, Suljević (8 odbrana). Trener: Toni Čolina.

Krivaja : Goražde
Izviđač : Sloga
Čapljina : Sloboda
Gračanica : Konjuh
Leotar : Maglaj
Borac M:TEL : Vogošća