Odličan derbi u Istočnom Sarajevu: Tango raspršio trebinjske snove o prvom mjestu

Futsaleri Tanga su u 11. kolu Druge lige Republike Srpske grupa "jug" savladali na svom terenu Akademac iz Trebinja 4:2.

Derbi kola, susret treće i druge ekipe pred ovo kolo, donio je izuzetno zanimljivu utakmicu. Tango je odigrao svoju i najbolju utakmicu sezone, a istovremeno bila je ovo u cjelini i najbolja utakmica koju smo ove sezone gledali u Istočnom Sarajevu.

I jedna i druga ekipa su promašile po nekoliko zicera, ali je Tango bio konkretniji taman za ova dva pogotka.

Poslije nekoliko neiskorištenih prilika na obje strane Tango do vodstva dolazi u 12. minuti. Ivan Trifković je poslao loptu od svog gola pred protivnički, a Nikica Purković je dira tek toliko da zbuni Gradimira Miladinovića na crti i Tango se raduje. Ujedno, 1:0 je i bio rezultat prvog poluvremena, uz još neke promašene šanse do kraja prvog dijela.

Praktično, iz prvog pravog napada u drugom poluvremenu Tango uspjeva da udupla prednost i dođe do 2:0, strijelac Nemanja Pušara.

Krenuli su još sa krajem prvog poluvremena gosti sa Vladimirom Milojevićem kao viškom, nastavili i u drugom dijelu, ali to nije baš davalo u početku rezultate. Nisu bili konkretni, a to kažnjava Mirko Čampara i sa dva gola preko čitavog terena, u 25. i 26. minuti pogađa za velikih 4:0.

Kontrolu lopte sa viškom Akademac uspjeva da uspostavi tek nakon toga. Poslije nekoliko propuštenih šansi, pogođene prečke, odbrana Trifkovića, Predrag Šešelj konačno u 31. minuti pogađa za 4:1. Promašuje Tango odmah na drugoj strani dvije jako dobre šanse za povećanje vodstva, a onda Šešelj po drugi put trese mrežu Tanga za 4:2.

Do kraja susreta, ipak, Ivan Trifković brani sve, i ostavlja pobjedu Tang, pobjedu kojoj se raduje i Jahorina jer i pored kiksa u Ljubinju u petak dolazi nadomak titule jer na tri kola do kraja ima šest bodova prednostu u odnosu na Tango, odnosno sedam u odnosu na Akademac i bolji međusobni duel od obje ekipe.

KMF TANGO - FC AKADEMAC 4:2 (1:0)
SRC "Slavija", Istočno Sarajevo
Gledalaca: 100
Sudije: Goran Ilić i Dejan Đ Lazić (oba Doboj)
Strijelci: 1:0 Purković 12, 2:0 Pušara 21, 3:0 Čampara 25, 4:0 Čampara 26, 4:1 P. Šešelj 31, 4:2 P. Šešelj 33
Žuti kartoni: Trifković, Milošević (Tango), Drašković (Akademac)

TANGO: Trifković, Ramić, SAčin, Milošević, Pušara, Čampara, Popovac, Pandža, Ligata, Lindov, Radulović, Purković

AKADEMAC: Miladinović, Zečević, Milojević, P. Šešelj, Pudar, Drašković, Belović, O. Šešelj, Stepanović, Bogdanović

Medi. fakultet 7 : 6 Radnički
Tango 8 : 5 Ljubinje
Akademac 6 : 4 Kalinovik
Glasinac 4 : 2 Jahorina