Nervozan meč u Gradačcu, Zvijezda ide dalje

U duelu dva federalna prvoligaša u okviru osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine Zvijezda je u Gradačcu, na stadionu “Banja Ilidža” rezultatom 3:1 pobijedila Rudar iz kaknja i izborila se za plasman među osam najboljih timova u masovnijem takmičenju.

Fudbaleri Zvijezde imali su više od igre i poveli su u 22. minutu golom Sadika Škrijelja, a u 28. minutu Eldin Fačić je udvostručio prednost čete iz Gradačca. Igrao se 61. minut kada je Škrijelj svojim drugim golom ovjerio pobjedu svog tima, da bi gosti pogotkom Farisa Husagića u 70. minutu stigli do počasnog gola.
Zanimljivo je da je tokom 90 minuta bilo obostrano velike nervoze, a oba tima su završila sa po igračem manje jer su u samom finišu isključeni Azur Aljkanović (Zvijezda) u 90+1. i Belmin Kobilica (Rudar) u 90. minutu.

Zvijezda (G) – Rudar (K)    3:1 (2:0)

Stadion: “Banja Ilidža” u Gradačcu. Gledalaca: 250. Sudija: Darko Gedžić (Brčko).  Strijelci: 1:0 Škrijelj (22), 2:0 Fačić (28), 3:0 Škrijelj (61), 3:1 Husagić (70). Žuti kartoni: Aloian, Avdić, Mujčić, Fačić, Mujagić, trener Đekanović (Zvijezda), Husagić, Hubanić, Kobilica, Goralija, Imamović, Tukić (Rudar). Crveni karton: Azur Aljkanović (Zvijezda) u 90+1. i Belmin Kobilica (Rudar) u 90. minutu.
ZVIJEZDA (G): Aljkanović, Mišić (od 60. Petrak), Aloian, Škrijelj, Kalesić, Fačić (od 90+3. Kertić), Mikić (od 90+3. Duraković), Avdić, Mujagić, Banjac (od 79. Mujčić), Bijelić (od 60. Vintonji).
RUDAR (K): Delibašić, Husagić, Goralija, Ajanović (od 65. Hubanić), Hasanović (od 65. Džafić), Bečirhodžić, Kobilica, Musić, Tukić, Imamović, Kišić (od 79. Bliznović).