Budućnost na čelu kolone

Fudbaleri Budućnosti iskoristili su poraz Sutjeske i pobjedom protiv Dečića nakon 21. kola preuzeli prvo mjesto na tabeli Meridian Prve crnogorske lige.

Budućnost je u Podgorici savladala Dečić 1:0, a odlučujući pogodak postigao je Andrija Ražnatović u 87. minutu.

To je 12. trijumf podgoričkog tima ove sezone, dok je Dečić bez bodova u proljećnom dijelu šampionata.

Sutjeska je poražena u Baru od Mornara 3:2, iako je do 64. minuta vodila 2:0.

Vođstvo zvaničnom šampionu donio je Tajron Rajan Konrad u 38. minutu.

Na 2:0 povisio je Vuk Striković u 61. minutu i činilo se tada riješio pitanje pobjednika.

Samo tri minuta kasnije smanjio je Marko Ćetković, dok je Novica Eraković, nespretnom intervencijom, donio Mornaru izjednačenje.

Pitanje pobjednika riješio je Fatos Bećiraj u 90. minutu.

Pobjede su ranije danas ostvarili fudbaleri Iskre, Jedinstvo France i Jezera.

Iskra je u Danilovgradu savladala pljevaljski Rudar 2:1, a do drugog trijumfa na startu proljećnog dijela šampionata došla je golovima Vladimira Boljevića u 27. i Miloša Kalezića 54. minutu.

Jedini pogodak za Rudar, koji je bez bodova u nastavku šampionata, postigao je Ivan Bojović u 70. minutu.

Jedinstvo je u Bijelom Polju pobijedio Petrovac 2:1 i prekinulo seriju od tri poraza.

Domaćin je poveo golom Amira Muzurovića u 50. minutu.

Izjednačio je Dejan Perović u 87, a pobjedu svom timu, sedmu ove sezone, donio je Sead Dacić u šestom minutu sudijske nadoknade.

Jezero je u Beranama slavilo protiv Arsenala 1:0 i
prekinulo seriju od devet mečeva bez pobjede.

Pogodak, vrijedan tri boda i šestog trijumfa ove sezone, postigao je Vojin Pavlović u 70. minutu.

Jezero je meč završilo sa igračem manje, nakon što je Radoš Dedić dobio crveni karton u 77. minutu.

Budućnost je, nakon 21. kola, vodeća na tabeli sa 41 bodom i ima jedan više od drugoplasirane Sutjeske.

Po 29 osvojili Petrovac i Arsenal, dok je Dečić peti sa 28 bodova.

OFK Petrovac 4 : 1 Iskra
Mornar 0 : 1 Budućnost
Jezero 2 : 1 Dečić
Jedinstvo 3 : 4 Rudar
Arsenal 0 : 1 Sutjeska