Sloga savladala Hercegovinu

Rukometaši Sloge na svom terenu su zabilježili veoma važnu pobjedu savladavši ekipu Hercegovine iz Nevesinja rezultatom 28:23. Domaći su utakmicu prelomili u drugom poluvremenu kada su snažnom odbranom slomili protivnika.
Sloga je u 12.minutu imala plus tri 5:2. Ali gosti se ne predaju lako i sa dva uzastopna gola dolaze na gol zaostatka 4:5. U 18.minutu Sloga je održvala dva gola prednosti 9:7. Zatim u naredna četiri minuta nisu uspjeli da postignu gol, Nevesinjci su to iskoristili i stigli do izjednačenja 9:9 (22.minut). Do odlaska na odmor obje ekipe postigle su po dva gola za rezultat 11:11 nakon prvih pola sata igre.
Kao što smo već rekli drugo poluvrijeme izabranici Miljana Stanića počinju znatno boljom odbranom. To su koristili za povećanje vođstva iz minuta u minut. Igrali su brzo i nadahnuto u napadu. U 33.minutu sa dva gola u nizu domaći odlaze na plus dva 13:11. Serijom 3:0 u 30.minutu Dobojlije imaju pet golova viška 18:13. Tekao je 45.minut kada Sloga novom serijom od tri uzastopna gola dolazi do najveće prednosti na utakmici 22:15. Utakmicu su mirno priveli kraju za pobjedu 28:23.
Najefikasniji u domaćem sastavu bio je odlični pivot Radomir Stojanović sa 8 golova, po pet su postigli Stanko Stanković, Bojan Tulendić i Dušan Miličević. Kod gostiju najefikasniji su bili Edvin Dželilović sa 9 od toga sedam sa linije sedam metara, te Branko Karanović sa pet postignutih golova.

SLOGA - HERCEGOVINA 28:23 (11:11)

Dvorana: Osnovne škole "Radoje Domanović" u Osječanima. Gledalaca: 50. Sudije: Nedim Lipa (Sarajevo) i Adnan Muhtarević (Živinice). Delegat: Predrag Dejanović (Prijedor). Sedmerci: Sloga 3(3), Hercegovina 7(7). Isključenja: Sloga 14, Hercegovina 8 minuta.
SLOGA: Bogdanović (10 odbrana), Blagojević, Stojanović 8(2), Stanković 5, Marković, Tulendić 5(1), Bogdan Peštić 1, Nemanja Peštić, Simić, Knežević 1, Miličević 5, Maričić, Dejanović, Đurić 1, Bajović. Trener: Miljan Stanić.
HERCEGOVINA: Cvijanović, Čabrilo 4, Zečević, Dželilović 9(7), Ivanović 2, Vučić, Zlatić, Karanović 5, Bašić 2, Fazlić 1, Kovač, Dragović, Šarenac, Ražnatović, Vujadinović, Polić (11 odbrana). Trener: Amar Čavčić.

Krivaja : Goražde
Izviđač : Sloga
Čapljina : Sloboda
Gračanica : Konjuh
Leotar : Maglaj
Borac M:TEL : Vogošća