Libero Lako sa Slavijom, Obudovljanke sa Sokočankama, Fočankama derbi začelja

Takmičenje u Prvoj ligi Republike Srpske za odbojkašice nastavljeno je ovoga vikenda utakmicama 16. kola.

Svakako, najinteresantnije je bilo u Foči u derbiju začelja između Maglića i Veleža. U maratonu posle pet odigranih pet setova u ruletu taj brejka razultatom 18:16 na kraju su se radovale Fočanke.

Nevesinjke imaju začim da žale, ispustile su prednost od dva seta u petom odlučujućem 12:7 ali ni to im nije bilo dovoljno za pobjedu te su se na kraju morale pomiriti sa manjim dijelom bodovnog kolača.

Liderski sastav prvoligaškog karavana "Inova" maksimalno je savladala četvrtoplasirane Zvorničanke i tako su Banjalučanke na još jedan korak bliže od titule i Premijer lige.

U ostalim mečevima, u Istočnom Sarajevu u novoj dvorani na Trgu Srbije Libero je u susretu sa Slavijašicama lakše nego što se očekivalo obavio posao u tri seta. Tako su Semberke upsale 14-i ovosezonski triumf, sedmi zaredom, dok su se domaće igračice morale pomiriti sa trećim porazom u nizu.

Maksimalne pobjede su još uknjižile, Obudovljanke u nadmetanju sa Sokočankama, Radnik u Ljubinju sa istoimemom ekipom, dok je "Leo" u Bratuncu prepustio set domaćem sastavu.