Kakav preokret Partizana

U 21. kolu Admiral Bet Aba lige Partizan Mozzart Bet je pobedio Crvenu zvezdu u punoj Štark areni sa 92:81 (13:24, 21:24, 29:18, 29:15).

Veliki preokret i velika pobeda Partizana Mozzart Bet u 21. kolu AdmiralBet ABA lige. Navijači Partizana su još jednom pokazali da su najverniji, a večeras je u Štark areni oboren rekord regionalne lige uz posetu od 17.124 ljudi koji su vodili Partizan Mozzart Bet do pobede u derbiju protiv Crvene zvezde.

Početak utakmice u Štark areni je obeležio manji brojem poena crno-belih koji su imali dvocifreni zaostatak posle prve četvrtine. U drugoj deonici, gosti su imali čak i +20, da bi Parni valjak do isteka 20. minuta smanjio na 34:48 i tako diskretno najavio ono što će uslediti.

Trojka Kevina Pantera donela je 50:58 i ponovo jednocifreni zaostatak, da bi nakon sjajne ukradene lopte Lesora, Jam Madar šutem za tri poena na isteku treće deonice podigao Štark arenu na noge i približio crno-bele na samo -3.

Poslednju četvrtinu otvara Lesor (65:66) sda bi trojkom Zeka Ledeja crno-beli konačno preokrenuli. Nakon toga je nastavljena serija dobrih napada koja je iznedrila konačnih +11 u korist crno-belih 92:81.

Na konferenciji za medije posle utakmice, trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović je izjavio:

„Utisak koji imate svi jeste da smo gledali dva različita poluvremena. Igrali bez energije, bez pameti. Prilično statično i praktično. Mnogo lakih poena, posle nekoliko minuta menjao odbranu, a informacije koje sam davao igračima nisu došle do njih. Rekao sam 40 minuta utakmica i da će biti potrebna koncentracija svih 40 minuta na poluvremenu. Posle toga što smo gubili 14 razlike, probao sam na miran način da objasnim gde su greške i da oni pričaju i kažu šta misle, šta treba da se promeni. Par njih je izašlo i složilii smo se za neke stvari, pričamo i odbrani i o napadu. Drugo poluvreme, druga energija, druga želja i jedan od najvažnijh trenutaka, tri poena Madara na isteku treće četvrtine. Želim da čestitam ekipi na veri, borbenosti i tome što su shvatili kako treba da igramo odbranu i odigrali pametnije u ključnim trenucima u napadu. Jasno je kako smo igrali drugo poluvreme. U sred ovoga što igramo, naišao je derbi, potrošnja energije je ogromna. Sutra se bavimo Efesom. Što se tiče navijača, hvala im još jednom, bodrili su nas. Hvala navijačima koji nas borde celu godinu. Partizan je to što jeste u ovom trenutku zahvaljujući navijačima. To niko nema u Evropi“ , rekao je trener Obradović.

PARTIZAN MOZZART BET: Vukčević, Ledej 17, Avramović 6, Panter 9, Smailagić 4, Papapetru 2, Egzum 15, Naneli 5, Lesor 27, Trifunović, Anđuiđić, Madar 7

CRVENA ZVEZDA: Vildoza 8, Lazarević 5, Kampaco 21, Mitrović 17, Martin 5, Dobrić 3, Ivanović 2, Nedović, Marković 3, Kuzmić, Petrušev 7, Bentil 10

(Foto: Dragana Stjepanović)

Mega MIS 93 : 86 MZT Skopje Aerodrom
Mornar Barsko zlato 104 : 99 Borac Mozzart
SC Derby 96 : 84 Split
Partizan Mozzart Bet 92 : 81 Crvena zvezda mts
Cibona 83 : 87 Budućnost VOLI