Ljubinje
U odbojkaškom prvenstvu Republike Srpske u konkurenciji seniorki ostalo je da se odigra još pet kola. Lider šampionata "Inova" u finiš ulaze sa 9. bodova prednosti u odnosu na drugi Libero, iako nije matematički već ih svi vide kao šampionke i premijerligaša u novoj sezoni.
Na začelju prvoligaškog karavana slijedi velika i neizvijesna borba za opstanak. Poslenje dvije ekipe sele u niži rang, dok će desetoplasirani sa drugoligaškim vicešampionom igrati baraž za prvoligaško društvo.
Pogledom na tabelu, poslednje Ljubinje, jedanaesti Velež i deseti Glasinac su u zoni ispadalja te im slijedi velika i grčevita borba za opstanak.
U 18. kolu očekuju se zanimljivi dueli.
Slavija putuje u Ljubinje na susret sa domaćom ekipom koja je na poslednjem mjestu na ligaškoj tabeli, dok će Sokočanke u derbiju začelja u Nevesinju sa Veležom biti veliku bitku za bodove spasa.
Očekuje se velika i neizvjesna borba i u Foči u nadmetanju devetog Maglića koji strepi za svoj status i Drine koja ja svoje brige oko opstanka prebrodila u prethodnim mečevima.
Zanimljiva i lijepa odbojka slijedi i u susretima između lidera Inove i Leotara, Obudovljanki i trećeplasiranog Radnika i odbojkašica Bratunca i drugog Libera.
Nadmetanje u Foči, Banjoj Luci, Nevesinju i Obudovcu na programu su u subotu, utakmica u Ljubinju na rasporedu je u nedelju, a meč u Bratuncu je odložen za 26. mart.
XVIII KOLO PRVA LIGA ŽENE
SLUŽBENA LICA
SUBOTA 18.MART
OK "Maglić" - OK "Drina" 18,00
Delegat-kontrolor: Baralić Srđan / Pale
Prvi sudija: Furtula Srđan / Pale
Drugi sudija: Janjić Milan / Rudo
OK "Velež" - OK "Glasinac" 18,00
Delegat kontrolor: Pavić Desko / Ljubinje
Prvi sudija: Gutalj Dragan / Pale
Drugi sudija: Pavlović Nebojša / Foča
OK "Inova" - ŽOK "Leotar 15,00
Delegat kontrolor: Drobnjak Velimir / Modriča
Prvi sudija: Zeljić Lazar / Brčko
Drugi sudija: Avramović Zoran / Brčko
ŽOK "Crvena Zvijezda" - ŽOK "Radnik" 17,00
Delegat kontrolor: Drobnjak Veselin / Modriča
Prvi sudija: Ristivojević K. Jelena / Banja Luka
Drugi sudija: Vukajlović Željko / Banja Luka
NEDELjA 19. MART
OK "Ljubinje Bankom" - OK "Slavija 16,00
Delegat kontrolor: Kebara Dejan / Foča
Prvi sudija: Kulidžan Nebojša / Bileća
Drugi sudij: Duvnjak Gorica / Pale
MEDELjA 26. MART
ŽOK "Bratunac" - OK "Libero"
Delegat kontrolor: Grujić Ranko / Modriča
Prvi sudija: Miškić Dragan / Obudovac
Drugi sudija: Bencun Srđan / Modriča
Maglić | 0 : 3 | ŽOK Leotar |
Glasinac | 0 : 3 | Radnik |
Drina | 1 : 3 | Libero |
Velež | 3 : 0 | Slavija |
Inova | 3 : 0 | Ljubinje Bankom |
Crvena zvijezda | 3 : 2 | Bratunac |
Poz | Tim | Utak | Pob | Por | Bod | |
1 | Inova | 22 | 21 | 1 | 63 | |
2 | Libero | 22 | 19 | 3 | 50 | |
3 | Radnik | 22 | 16 | 6 | 46 | |
4 | ŽOK Leotar | 22 | 13 | 9 | 35 | |
5 | Crvena zvijezda | 22 | 9 | 13 | 30 | |
6 | Drina | 22 | 9 | 13 | 29 | |
7 | Slavija | 22 | 9 | 13 | 28 | |
8 | Maglić | 22 | 8 | 14 | 25 | |
9 | Bratunac | 22 | 8 | 14 | 24 | |
10 | Velež | 22 | 8 | 14 | 24 | |
11 | Ljubinje Bankom | 22 | 6 | 16 | 22 | |
12 | Glasinac | 22 | 6 | 16 | 20 |