Partizan srušio Efes

Partizan je krenuo ka ponoru u prvoj četvrtini, bio na -17, nije se znalo “ko gde udara”, a onda se za samo pet minuta vratio u igru, u poslednjem kvartalu sjajnom partijom došao i do +15, na kraju je lako savladao dvostrukog uzastopnog prvaka Evrope Efes na njegovom terenu i odškrinuo sebi vrata četvrtfinala Evrolige, u 29. kolu Efes – Partizan 84:97 (23:11, 14:28, 27:24, 20:34).

Jedna veoma bitna stvar - Partizan je pogodio svih 28 slobodnih bacanja!

Pred meč i dvorani „Sinan Erdem“ skor trenera Obradovića i Atamana u Evroligi bio je 9-5 u korist Srbina.

Kako je meč krenuo činilo se da odmah može da se upiše novi trijumf Turčinu.

Još kada je Brajant pogodio prvu trojku na meču (3:0), a snimak koji su sudije gledale pokazao da je to uradio delić pre isteka napada, pretpostavljalo se na čijoj će sreća biti strani.

Partizan u „drugoj brzini“, Efes u „petoj“.

Dok dlanom o dlan na semaforu je stajalo 23:6 za Efes u 9. minutu posle poena Larkina sa linije bacanja (jedno je promašio)! Pre toga je Micić pogodio trojku.

Crno-beli su u glavama mnogih već bili otpisani... Ali, u njihovim glavama, a i rukama, je bilo nešto sasvim drugo.

Usledila je serija 11:0 i prilazak na samo -6 (23:17). Usledilo je zakucavanje Lesora iz el ej apa uz faul i prilazak na 22:25, a onda je Naneli prodro kroz sredinu i pogodio za 24:25 u 14. minutu.

Espresan povratak!

Ubrzo je Partizan i poveo 31:30 u 17. minutu posle poena Ledeja sa linije bacanja.

Do odmora je zadržao plus, dva poena, ali dva ogromna poena (39:37) znajući šta je na semaforu stajalo samo 11 minuta pre velike pauze.

Treća četvrtina, trojka Nanelija, pa „nemoguć“ šut i pogodak Eksuma u padu i Partizan je došao do +7 (44:37), ali su brzo taj plus istopili Klajburn i Brajant trojkama (44:43).

Usledila je neizvesna bitka, česte promene u vođstvu, na kraju je Efes na ulasku u poslednji kvartal imao poen viška (64:63).

Big moment, big bucket BIG Game player!  HYPERLINK "https://twitter.com/JamesNunnally?ref_src=twsrc%5Etfw" @JamesNunnally is feeling it tonight ???? HYPERLINK "https://twitter.com/hashtag/7DAYSMagicMoment?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw" #7DAYSMagicMoment  HYPERLINK "https://t.co/fvGV6cQuVd" pic.twitter.com/fvGV6cQuVd

Na 72:71 za Efes usledila je trojka Pantera preko ruke na isteku napada, a onda još jedna u kontri Nanelija za prednost crno-belih 77:72, pre toga je Smailagić “zalepio” Brajanta za tablu.

Posle tajm auta Efesa sledi ulaz i pogodak Pantera za 79:72 pod faulom (sudije ga nisu svirale).

Potom je trener Ataman uleteo u teren i umalo oborio sudiju, dobio je tehničku, Panter siguran za 80:72. Zatim je Naneli pogodio dva bacanja i četiri i po minuta pre kraja Parni valjak je prvi put imao dvocifrenu prednost (82:72) posle serije 11:0.

Serija je nastavljena trojkom Pantera, pa njegovim slobodnim bacanjima na 16:0 i prednost +15 (87:72) tri minuta pre kraja.

*U narednom 30. kolu Evrolige Partizan će u beogradskoj „Štark areni“ 24. marta dočekati lidera takmičenja Olimpijakos.